Kyocera na MWC představí prototyp solárního telefonu

kyocera_ico

Již toto pondělí, tedy 2. března 2015, začne ve španělské Barceloně veletrh mobilních technologií Mobile World Congress. Kromě vlajkových lodí Samsung Galaxy S6 a HTC One M9 bude představena i plejáda dalších zajímavých novinek. Jedním z mnoha vystavovatelů bude také japonská firma Kyocera, jejíž stánek rozhodně bude stát za návštěvu! Prezentován zde totiž bude smartphone, který je možné nabíjet pomocí slunečního světla. Na novince společnost spolupracuje s firmou SunPartner.

Nebude se ale jednat o produkt, který by se v dohledné době měl začít prodávat – půjde zatím jen o prototyp, zabalený do těla odolného modelu Kyocera Torque (viz aktualita Kyocera Torque: odolný smartphone s KitKatem míří do Evropy). Upravená verze využívá speciální technologii zvanou Wysips Crystal, která v podstatě kombinuje fotovoltaickou a optickou technologii, což ve výsledku ústí v produkt, který může nabíjet pomocí přirozeného i umělého osvětlení. Nabíjecí moduly jsou pružné a prakticky neviditelné, jsou umístěny pod dotekovou vrstvou displeje a jejich tloušťka je pouhých půl milimetru.

Kyocera na MWC představí prototyp solárního telefonu Kyocera na MWC představí prototyp solárního telefonu

V tuto chvíli je jen minimum informací o tom, jak rychle se upravený Torque pomocí slunečního či jiného světla nabije, ale určitě zde můžeme mluvit o značném potenciálu. Tento způsob získávání energie přijde vhod především tehdy, když se uživatel nenachází v dosahu elektrické sítě a přitom potřebuje volat, odesílat zprávy a podobně. Podle propagačního videa by solární panel měl udržet zařízení ve “stand by” režimu po neomezeně dlouhou dobu.

Wysips® Crystal for mobile devices by Sunpartner Technologies

Wysips® Crystal for mobile devices by Sunpartner Technologies

Samozřejmě musíme doufat, že první telefon, který využije tuto technologii, bude o něco působivější než aktuální prototyp, který je založen na dva roky starém low-endovém zařízení. Společnost SunPartner hodlá v blízké budoucnosti nabídnout svou technologii i jiným výrobcům, nicméně není zřejmé, zda to je jen prohlášení, nebo jestli již probíhají jednání s konkrétními značkami.

Zdroj: Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

solárne panely 1

Ako si vyrobiť solárnu nabíjačku [návod]

Návody vlk vlk
3 min. uložit na později

Komentáře (5)