Kindle Fire – první videopohled a příslib rootu

KO-aag-apps._V166939197_

Redaktoři MobileBurn měli možnost si na včerejší tiskové konferenci Amazonu osahat nový tablet Kindle Fire a se svými dojmy se svěřily na následujícím podrobném videu:

Amazon Kindle Fire tablet – live first look

Amazon Kindle Fire tablet - live first look


V souvislosti s nízkou cenou tabletu (199 dolarů ~ cca 3600 Kč) o něj předběžný projevují zájem i zákazníci, kterým o služby Amazonu až tak nejde, a raději by v zařízení viděli například OS 3.x Honeycomb nebo standardní Android Market a další vychytávky. Své k tomu nyní řekl technický ředitel Amazonu Jon Jenkins, stojící v čele týmu vyvíjejícího prohlížeč Silk (v Kindle Fire funguje podobně jako Opera Turbo, tj. zpracování stránek probíhá na proxy serverech v cloudu a prohlížeč uživatele už dostane stránky “předžvýkané”). Podle Jenkinse Amazon s rootováním Kindle Fire ze strany uživatelů počítá a nehodlá proti němu aktivně bojovat. Na druhou stranu jim s tím nehodlá ani pomáhat, takže bootloader v tabletu bude pravděpodobně uzamčený a komunita si bude muset poradit. Rozhodně je ale takové prohlášení pozitivnější než proklamace jiných výrobců, kteří rootování (jailbreak) brání a jsou schopni se s uživateli i soudit.

Připomeňme, že tablet má být v Americe dostupný od 15. listopadu tohoto roku, jak to bude s dostupností a oficiální cenou pro ostatní země můžeme zatím pouze spekulovat.

Zdroj: MobileBurn, Android Police

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)