Máte YouTube Premium? Už i na Androidu dostanete lepší kvalitu videí

youtube 1080p premium android
  • Na začátku roku Google odhalil novou kvalitu 1080p Enhanced bitrate pro YouTube
  • Tu už si několik měsíců mohou užívat jablíčkáři
  • Nyní funkce zamířila i na Android

Na začátku letošního roku představil Google novou funkci pro YouTube, která bude k dispozici všem uživatelům platícím za YouTube Premium. Nová volba kvalita označovaná jako 1080p Premium je už několik měsíců dostupná pro jablíčkáře a nyní zamířila také na Android.

Na blogu YouTube společnost uvedla, že videa 1080p Enhanced bitrate se mohou pyšnit zvýšeným datovým tokem, díky němuž budou videa ještě ostřejší a celkově čistší. Rozdíl bude nejpatrnější u videí s rychlými přechody a pohybem, ať už jde třeba o sport nebo videohry. Funkce však není dostupná u veškerého obsahu a tvůrci zatím neznají žádná kritéria proto, aby byl vyšší datový tok nabízený i u jejich videí.

YouTube-Premium-1080p-Enhanced-bitrate

V době psaní článku jsme možnost zvýšeného datového toku nezaregistrovali ani u jednoho z asi 20 zkoušených videí a zajímavé je, že ji nemáme dostupnou ani u videa, které web FoneArena uvádí jako příklad. Očividně tedy bude nějakou dobu trvat, než se nová vychytávka dostane ke všem uživatelům. Asi před měsícem dorazila funkce mimochodem i na počítače.

YouTube
YouTube

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte novou funkci dostupnou na vašem telefonu?

Zdroj: fonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)