Prémiová kvalita YouTube videí míří i na desktop

YouTube 1080p premium desktop web pc

Jak jsme vás nedávno informovali, populární video portál YouTube začal během posledních týdnů nasazovat v mobilních aplikacích novou úroveň kvality 1080p Premium. Platící uživatelé díky němu mohou přehrávat videa, která mají vyšší bitrate (datový tok) a tedy i kvalitnější obraz a plynulejší přechody. Uběhlo pár dní a Google již evidentně začal tento formát testovat i v běžné verzi YouTube na desktopu v prohlížeči.

YouTube
YouTube

Pořízené snímky obrazovky od objevitelů této novinky prozrazují nejen přítomnost formátu 1080p Premium na další platformě, ale také jedno zajímavé omezení. Ačkoli není jisté, zda nejde jen o dočasný limit, YouTube tuto kvalitu nabízí jen u videí, jejichž maximální rozlišení je 1080p neboli klasické Full HD.

Jakmile se dá video přehrát například ve 4K, nový formát v nabídce není. Možná má Google v plánu vylepšovat pouze videa, jejichž „velikostním“ maximem je právě Full HD, i když by to z pohledu techniky ani z pohledu diváka nedávalo úplně smysl.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Vidíte na YouTube tuto novinku?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)