V YouTube aplikaci na Androidu se začíná objevovat lepší placená kvalita videí

YouTube 1080p premium android test

Jak bylo poprvé poodhaleno v únoru a později uvedeno v dubnu jako novinka v aplikaci pro iOS, populární platforma YouTube zavádí jednu prémiovou novinku, která se týká kvality videa. Předplatitelé mají díky ní přístup k formátu 1080p Premium, jenž u vybraného obsahu nabízí vyšší bitrate (datový tok) a tedy i kvalitnější obraz a plynulejší přechody. Doposud mohli tento formát zkoušet uživatelé zmíněného iOS a někteří diváci u počítačů. Nyní už se začíná objevovat i v YouTube aplikacích pro Android a také na televizorech se systémem Google TV.

YouTube
YouTube

Nám se tato nová funkce zatím v YouTube Premium neukázala, ale třeba budete mít větší štěstí. Nutno dovysvětlit, že nejde o přesunutí existující nejvyšší úrovně kvality do placené verze, nýbrž o úplně novou úroveň. Stávající kvalita s rozlišením 1080p neboli Full HD zůstává beze změny a je stále zdarma pro všechny. Nový formát ocení především diváci, kteří budou připojeni na dostatečně rychlý internet a budou videa sledovat na kvalitním displeji.

YouTube Premium 1080p Premium kvalita bitrate

„Všichni uživatelé budou mít stále přístup k rozlišení 1080p, ale toto vylepšené nastavení kvality 1080p bude vypadat mimořádně ostře a čistě, zejména u videí s velkým množstvím detailů a pohybu. Ať už jste vášnivým sportovním fanouškem, nebo jste zamilovaní do nejnovějších herních videí, tato nová funkce přinese našim členům ještě hlubší vizuální kvalitu!“ podotýká k zaváděné novince Google na blogu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Připlatili byste si kvůli této vyšší kvalitě?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)