Za kvalitnější videa na YouTube si možná brzy připlatíme

YouTube Premium kvalitnější videa test

Jak jsou postupně potlačovány některé možnosti cílení reklam a další principy, díky kterým provozovatelé služeb vydělávali i na neplatících uživatelích, začínají firmy schovávat různé dříve volně dostupné funkce za nutnost uhradit poplatek. Jedna taková nepříjemná změna by se mohla dotknout oblíbeného video portálu YouTube. Objevují se u něj náznaky, že kvalitnější videa si budou moci pustit jen uživatelé placené verze Premium.

YouTube
YouTube

Zatím poslední indicie se objevila na Redditu. Jeden z uživatelů aplikace YouTube si všiml, že u něj služba u nastavení kvality přehrávání testuje novou položku “1080p Premium”. Pod ní je zmíněno, že zajišťuje vylepšený bitrate neboli vyšší přenosovou rychlost. Velké písmeno “P” v názvu položky naznačuje, že by mohla být součástí exkluzivních funkcí pouze pro předplatitele.

YouTube Premium kvalitnější videa 1080p Enhanced bitrate

Není to však poprvé, kdy se takový náznak objevil. Jiný screenshot z loňska dokonce ukazuje, že YouTube (resp. Google) možná zvažuje za tzv. paywall schovat i vyšší rozlišení a snímkovací frekvenci. To už by byl mnohem citelnější zásah do dostupných úrovní kvality. Za zmínku stojí, že u YouTube nedávno po devíti letech skončila šéfka Susan Wojcicki. Tyto strategické změny mohou souviset.

YouTube Premium kvalitnější videa tap to upgrade 2160p60

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Připlatili byste si za kvalitnější videa?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)