iPhone 6 představen, má se Android začít obávat?

iphone 6 hlavni

Zatímco většina očekávaných novinek poháněných operačním systémem Android byla již tento rok představena, silná fanouškovská základna konkurenčního systému iOS stála marně vzhlížela ke kalendáři, až se konečně objeví datum 9. září. To datum je právě dnes a s ním souvisí i představení nového iPhone 6. V průběhu roku panovaly zvěsti o tom, že se Apple u nového iPhonu chystá zvětšit uhlopříčku displeje. Tyto domněnky nelhaly – Apple představil iPhone 6 se 4,7″ displejem a iPhone 6 Plus s 5,5″ displejem. I když jsme Svět Androida a píšeme v převážné většině o zařízeních s OS Android, tak se stále zajímáme o konkurenční platformy. A co vy, líbí se vám nové iPhony natolik, že byste je vyměnili za svůj telefon s Androidem?

Iphone 6

Nové iPhony jsou poháněny 64bitovým procesorem A8. V porovnání s předchozí verzí se navýšil výkon procesoru o 25 % a současně také grafický výkon, a to až o 50 %. Pravděpodobně si říkáte, že navýšení výkonu osazením výkonnějšího procesoru bude více náročné na výdrž baterie. Ve skutečnosti je tomu prý zcela naopak, nový čip je podle Applu o 50% úspornější (+ není náchylný k zahřívání). Fanoušci mobilních her si tedy můžou mnout ruce. Co se týče samotné výdrže, iPhone 6+ by měl být schopen dokázat přehrávat hudbu až 80 hodin.

iphone 6 procesor

S novým displejem přichází i nové funkce. Jedna z nich je podpora módu na šířku (landscape módu). iPhone 6 nabídne 4,7″ displej s rozlišením 1330 x 750 pixelů. 5,5″ varianta, tedy iPhone 6 Plus, bude mít 1920 x 1080 pixelů, tedy Full HD. Obě novinky používají technologii Retina.

iphone 6 display

Milovníci vysokorychlostních sítí si přijdou na své díky přítomnosti LTE, která nabídne 20 frekvencí (mělo by tedy fungovat po celém světě).

Nyní něco k fotoaparátu. Nový iPhone bude disponovat 8Mpx fotoaparátem s novou funkcí nazvanou “Focus Pixel”, díky které by pořízené fotografie měly vypadat opravdu skvěle. Fotoaparát nabídne světelnost f/2.2. Máte rádi film Matrix? A co takhle si doma natočit vlastní? Fotoaparát nového iPhonu dokáže natáčet slow-motion videa se 240 snímky za vteřinu. Pokud rádi fotíte selfies, potěší vás přítomnost nejen kvalitnějšího předního fotoaparátu, ale také burst módu, který dokáže pořídit sérii několika snímků během velmi krátké doby.

iphone fotak

Nyní se dostáváme k ceně. Cena iPhonu 6 (16 GB) bude začínat na 199 dolarech s dvouletou smlouvou. 64GB varianta bude stát 299 dolarů a 128 GB pak 399 dolarů. Telefon bude dostupný ve stříbrné a šedé barvě. Prodej iPhonu 6 začíná 19. září, a to v 8 zemích.

iphone 6 price

Co na nový iPhone 6 říkáte?

Zdroj: TheVerge.com.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (91)