Menu

Huawei už je druhý největší výrobce telefonů na světě

Prodej telefonů přes prázdniny pomohl hodně společnosti Huawei. Tento výrobce telefonů se dostal na druhé místo před Apple. Je to samozřejmě způsobeno několika důvody, mnohem těžší úkol teprve na Huawei čeká, a to udržet si druhé místo při příchodu Apple iPhone 8.

Největší výrobce telefonů je Samsung, v závěsu pak Huawei

Tato chvíle už se nějakou chvíli očekávala, minulý rok CEO Huawei prohlásil, že do dvou let budou na druhém místě. Ve střední a východní Evropě už se Huawei dostal před Apple několik týdnů nazpět. Nyní může společnost prohlásit, že je celosvětové druhý největší výrobce telefonů. Je to samozřejmě způsobeno i tím, že se za pár dní chystá odhalení nového iPhonu, takže zákaznici Applu radši čekají s nákupem nového telefonu.

zebricek spolecnosti samsung huawei apple

Toho využil Huawei, který chrlí jeden telefon za druhým. Zajímavé je, že ani jeden model od Huaweie nepatří mezi 10 nejprodávanějších telefonů v červenci. Kromě Apple iPhone, žebříček ovládly hlavně modely OPPO R11 a OPPO A57. Tyto dva telefony slaví úspěch hlavně v Asii. Mezi nejprodávanější telefony se také dostalo jedno Xiaomi, a to Redmi Note 4X. Samsung pak drží čtyři místa, a to s modely Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy J7 Prime a Galaxy A5 2017.

nejprodavanejsi telefony cervenec 2017

Jak ale ukazuje Huawei, namísto jednoho až dvou modelů, které budou tlačit prodeje nahoru, se dá také vydat velké množství telefonů ve střední třídě. Ve výsledku to bude stačit na celkově na druhé místo.

Myslíte si, že Huawei udrží druhé místo?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Roman_ludva

roman ludva 0

6.9.2017 14:02

Myslím že pozici si udrží a ještě více se přiblíží k Samsungu.Samsung je už předražený a není o nic moc lepší! Já osobně jsem přešel na Huawei a naprostá spokojenost!

Petr M.

6.9.2017 14:47

roman ludva: +1 i když v mém případě se jedná o Honor, ale to je to samé.
Mimochodem, započítává se do těch statistik samotný Huawei, nebo Huawei + Honor?

Hurec

6.9.2017 17:17

Mel jsem 5roku huawei , ted mam samsung a klidne bych sel znova do huawei.
I kdyz cenove taktez jde huawei nahoru , tak kvalita a odladeni SW je krasne.
U samsungu co me pali , je to , ze se rad vypaluje displej…. A ne ze ne , uz jsou obrazky vypalenych S8.

PlagueCz

6.9.2017 17:24

Huawei dělá dobrý telefony, ale vadí mi to, že je obtížné na ně vytvářet custom ROMs. Navíc, když teď stáhli firmware telefonů ze svých stránek.

Jiří Dvorský

6.9.2017 19:49

Osobně bych Huawei ani Honor už nechtěl, EMUI je paskvil zbytečně obludných rozměrů a brzy dosáhne velikosti Touchwiz od Samsungu… Honor 9 jsem hodil do koše a hurá zpět k čistému droidu…

Marek Tausche

7.9.2017 12:07

Měl jsem Samsung a byl jsem spokojenej.Teď mám poprvé Huawei GX8 a maximální spokojenost.Samsung a Huawei ( Honor ) Jsou podle mě nejlepší telefony…

avod

7.9.2017 12:58

Honor is the best

Irun66

7.9.2017 17:21

Já mám osobně Samsung už asi šestý, ale vypomaham kamarádce v prodejně telefonů a Huawei jsem si ošahal a přiznám se že jej zákazníkům rád nabízím…. Myslím si, že huawei udělal obrovský kus práce jak co do kvality, tak i jeho prostředí díky zakoupenemu tabletu se mi líbí….

RSS (komentáře k článku)