Huawei už je druhý největší výrobce telefonů na světě

vyrobce telefonu huawei apple

Prodej telefonů přes prázdniny pomohl hodně společnosti Huawei. Tento výrobce telefonů se dostal na druhé místo před Apple. Je to samozřejmě způsobeno několika důvody, mnohem těžší úkol teprve na Huawei čeká, a to udržet si druhé místo při příchodu Apple iPhone 8.

Největší výrobce telefonů je Samsung, v závěsu pak Huawei

Tato chvíle už se nějakou chvíli očekávala, minulý rok CEO Huawei prohlásil, že do dvou let budou na druhém místě. Ve střední a východní Evropě už se Huawei dostal před Apple několik týdnů nazpět. Nyní může společnost prohlásit, že je celosvětové druhý největší výrobce telefonů. Je to samozřejmě způsobeno i tím, že se za pár dní chystá odhalení nového iPhonu, takže zákaznici Applu radši čekají s nákupem nového telefonu.

zebricek spolecnosti samsung huawei apple

Toho využil Huawei, který chrlí jeden telefon za druhým. Zajímavé je, že ani jeden model od Huaweie nepatří mezi 10 nejprodávanějších telefonů v červenci. Kromě Apple iPhone, žebříček ovládly hlavně modely OPPO R11 a OPPO A57. Tyto dva telefony slaví úspěch hlavně v Asii. Mezi nejprodávanější telefony se také dostalo jedno Xiaomi, a to Redmi Note 4X. Samsung pak drží čtyři místa, a to s modely Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy J7 Prime a Galaxy A5 2017.

nejprodavanejsi telefony cervenec 2017

Jak ale ukazuje Huawei, namísto jednoho až dvou modelů, které budou tlačit prodeje nahoru, se dá také vydat velké množství telefonů ve střední třídě. Ve výsledku to bude stačit na celkově na druhé místo.

Myslíte si, že Huawei udrží druhé místo?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)