Menu

Hola Launcher – proměňte prostředí telefonu k nepoznání

V obchodě Google Play jsou k dostání stovky různých launcherů, které se snaží získat přízeň uživatelů prostřednictvím zajímavých funkcí, které byste u stock launcherů pouze marně hledali. My si v tomto krátkém článku a video pohledu představíme základní funkce launcheru Hola, jenž si můžete z Google Play stáhnout zdarma.

Vysouvací nabídka

Hola Launcher nabízí vysouvací nabídku, v níž můžete tažením prstu nahoru/dolů přecházet mezi nově nainstalovanými aplikacemi, nejčastěji spuštěnými aplikacemi a základními ovládacími prvky. Tuto vysouvací nabídku lze poměrně jednoduše nahradit alternativním řešením, jenž vám sama aplikace při manipulaci s vysouvací nabídkou doporučuje. Jedná se o Omni Swipe (bývalý Lazy Swipe). S ním lze vysouvací nabídku probouzet v jakékoliv aplikaci a navíc si do ní můžete přidávat libovolné aplikace.

Čistič paměti jedním kliknutím

Pouze jedno kliknutí vám stačí k tomu, abyste vyčistili vaši paměť od aktuálně spuštěných aplikací (procesů), čímž uvolníte paměť RAM. Na zařízeních, která disponují pouze 1GB (či nižsí) pamětí se tato funkce určitě může hodit. Ikonku čištění naleznete buďto ve vysouvací nabídce v sekci “ToolBox”, nebo si na plochu umístíte příslušný widget o velikosti 1 x 1, takže se nemusíte obávat, že by zabíral více místa.

Hola Launcher - booster

Gesta a pluginy

V nastavení launcheru se lze dostat do nabídky gest, kde si můžete nastavit, co bude tažení prstu nahoru/dolů po obrazovce spouštět. Může se například jednat o otevření Menu či integrovaného hledání Hola Search, které v telefonu prohledává veškeré aplikace kontakty a zároveň reprezentuje webový vyhledávač. Pravděpodobně nejzajímavější možností skrývající se v nastavení gest je volba akce, jež se provede po dvojitém kliknutí na displej. Na tu lze nadefinovat vypnutí obrazovky. Spousta telefonů na trhu sice podporuje probuzení telefonu (z vypnuté obrazovky) dvojitým poklepáním, vypnutí displeje tímto gestem ovšem funguje pouze na hrstce z nich. Speciálním pluginem kompatibilním pouze s Hola launcherem tak můžete dvojité poklepání pro vypnutí displeje využívat na jakémkoli telefonu (podmínkou je samozřejmě používat Hola Launcher).

Skrytí aplikací

Pokud na základní obrazovce táhnete dvěma prsty směrem vzhůru, dostanete se do nabídky skrytých aplikací. V ní lze přidávat další aplikace do sekce “skrytých”, nebo je naopak zviditelnit. Otevření skrytých aplikací lze zaheslovat.

Video pohled Hola Launcher

A co vy, dáte launcheru Hola šanci?

 

 

Komentáře

Mangekyou

Mangekyou

8.7.2015 12:41

Asi ani ne,lazy swipe lze stáhnout i bez nutnosti hola launcheru,nehledě na to že to neustálé nechtěné vyskakování jsem nevydržel ani 5 min.Osobně používám Nova launcher pro jeho širší možnost přizpůsobení.Mám 5,5″ a mřížka 4*4 nebo 5*4 je mi málo,na co tak velké ikony,aktuálně mám nastaveno 10*6 a největší spokojenost,navíc funkce upřednostnit rychlost před animací je taky super.Mám Lenovo,kde originální launcher nepodporuje menu a vše cpe na plochy což je pro mě nepřijatelné,nova launcher se tak stává nutnost v každém telefonu s podobnou ,,featurou,,

Johny Honkong

z aplikace
8.7.2015 12:44

Pouzivam Nova uz nejake roky a som spokojny. Ostatne launchery mi pridu take “meh”.

bohemka

bohemka

8.7.2015 13:12

fajn recenze možná i zkusím. Nova launcher u něj se mi nelíbí ta grafická stránka. Už dlouho používám smart launecher pro 3 a jsem velmi spokojen, ale celkem by mě zajímal nějaký tip na launecher co by fungoval podobně jako právě ten smart launcher.

jimmy...1

jimmy...1

z aplikace
8.7.2015 13:15

za mě je nejlepsi Apex launcher pro. Velika spokojenost…

marty88

marty88

8.7.2015 13:16

Uplne suhlasim. Mal som prestigio, sony, samsung (S4) ,teraz LG G3 a je mi uplne jedno ,ake maju prostredie výrobcovia…vzdy ako prve do nového mobilu nahodim NOVA Launcher prisposobim podla seba a maximalna spokojnost! Aj frajerke na Sony Z3 som ho dal a tiez ho chvali :)

Peernikk

Jirka Pernica 0

8.7.2015 13:21

NOVA launcher jsem taky dlouho používal. Co se týče jeho nastavení, tak asi nemá konkurenci. V poslední době jsem si ale nějak navykl na Google Launcher, připadá mi tak nějak nejplynulejší ze všech zmiňovaných launcherů.

uni

uni

8.7.2015 14:02

Mangekyou: No ono není zase tak těžké si tam uklidit, prostě nechtěné dát do složky, hodit na druhou obrazovku k méně prioritním věcem a je uklizeno:)
Jirka Pernica: Abych řekl pravdu, netuším, kde bych měl vlastně tu plynulost ocenit?:) Na hlavní ploše mám věci, které pokryjí 90%+ úkonů, více méně z části okamžité odečtení informací (čas, PIM) a okolo nějaké ikony na spuštění dané aplikace. Role Launcheru (aktuálně Nova, jeho volby jsou opravdu fajn) je všeho všudy nějak ergonomicky uklidit věci na obrazovce a dál slouží více méně jen jako rozcestník do aplikací.
Asi jen z estetických důvodů mám na druhé obrazovce radar srážek, teď při intenzivnějším ježdění se na jedno gesto tahle informace hodí, jinak během roku plně uspokojí daná stránka v prohlížeči (ještě by byl fajn widget na windyty, ale smůla). 6″, matice 6×10 (shoda s Mangekyou:) ) a furt si tam mám kam co dávat, prostoru moře.

Peernikk

Jirka Pernica 0

8.7.2015 14:05

Uni: Plynulost při přechodu mezi plochami. Pro mě je to velmi důležitá vlastnost, jsem hrozně alergický na to, když při přechodu vidím byť jen sebemenší zpomalení, to pak launcher okamžitě “letí” :)

uni

uni

8.7.2015 14:09

Jirka Pernica: Jo jasně:) No, já se snažím koncentrovat na jednu obrazovku, zase tolik aplikací netočím, aby mi to nestačilo (např. hry mám strčené do složky, tak jako středně užívané aplikace), ale nejsem zastánce, aby mi např. na plochu proudily maily, SMS, IM, RSS, fb… Jo a mám nastavené černé pozadí, takže posouvám vlastně jen ikony/widgety. Ale zde plně souhlasím, na cukaturu člověk opravdu náladu nemá.
Ale to nám přeci Google nedávno opravil tím máslem ne?:)

Peernikk

Jirka Pernica 0

8.7.2015 14:31

Uni: noo jestli myslíte Project Butter, který je v Androidu tuším už od Jelly Beanu, tak nevím, jestli úplně 100% pomohl :D

uni

uni

8.7.2015 14:36

Jirka Pernica: jo (myslím že to bylo do JB 4.3?) a ne:)

nickie_twisp

8.7.2015 15:51

Jakmile zkusíte možnosti konfigurace v Lightning Launcheru, tak budete o možnostech v jiných launcherech mluvit jinak :-) I když dodnes nevím, k čemu bych minimálně 50% možností tohoto launcheru využil :-)

Mangekyou

Mangekyou

8.7.2015 16:12

Uni: ano máte pravdu,stačilo by uklidit,v tom problém nevidím,ale jsem zvyklý z předešlých telefonu na klasické tlačítko menu a když jsem zjistil že lenovo ho nemá,nainstalování launcheru byla jasná volba.jinak obrazovky používám 2,první na widgety a druhou na aplikace které využívám,a při mřížce 10*6 je pořád místa dost :)

Bohemka:samožřejmě 100 lidí 100 chutí ale v tom se mi právě nova líbí,origo to taky není nic moc ale ta možnost přizpůsobení je opravdu velká(alespoň pro mě dostačující),navíc možnost změnit i ikony,při možnostech GP kde je všeho plno… Jinak smart launcher (ale starší) jsem také vyzkoušel a musím uznat že nějakou dobu u mě vydržel :)

David Borák

David Borák

8.7.2015 16:20

Používám Nova Launcher. Je nejplynulejší a spoustu nastavení.
Na první stránce mám na své S4 nejpoužívanější aplikace a na druhé widgety, na které se kouknu ráno. (počasí, zprávy, plány kalendáře)

Peliximus

Peliximus

8.7.2015 19:31

nickie_twisp
Naprostá pravda. Je neskutečné co se dá v Lightning Launcheru nastavit. Sám ho používám nějakou dobu a prostě ty možnosti jsou bez konkurence :-)

Maladava

8.7.2015 20:31

Jsem na tom stejně jako Johny Honkong. Nova Launcher používám X let a na nic lepšího jsem zatím nepřišel.

TvojTatko

TvojTatko

8.7.2015 20:46

LeWa Launcher:P Btw kluci nevite jestli je nejaka alt romka nebo launcher ktery umi schovat smsky jako miui?

wowo

wowo

8.7.2015 23:33

ja mam rad jednoduchost a preto Smart Launcher u mna vyhrava

mercenary

9.7.2015 6:11

Zásadně pouze jen NEXT LAUNCHER 3D SHELL – je si dost drahý , ale nemá chybu

uni

uni

9.7.2015 9:35

Velmi rád jsem používal WP8 Launcher (nebo podobně). Bylo super, že to mělo pás místo obrazovek, stačil jemný posun obrazovky a měl jsem přístup k dalším věcem dole na displeji. Tohle je u WP velmi ergonomická věc. Bohužel, vývojář nějak zblbnul a šlo to do kopru.
A co je další bohužel, je překvapivé, jak toto další launchery nenabízejí aspoň jako možnost. Hlavně že mají milion tři animací na přechod mezi obrazovkami…:-/

bkf1

bkf1

10.7.2015 10:03

Trvale pouzivam HOLO LAUNCHER. Nebo zna nekdo launcher mene narocny na pamet?

nickie_twisp

10.7.2015 12:17

Bkf1: opět zmíním Lightning Launcher. Nevím, jestli je méně náročný než HOLO, ale vím, že je náročný opravdu málo. Jestli to budeš nějak porovnávat, tak se rád dozvím výsledek.

Jindrar

Jindrar

13.7.2015 20:59

Všechny tyto funkce má launcher 360 už po 3 roky co ho používám.

mercenary

31.7.2015 16:16

Byl jsem na NOVA launcher a přešel jsem na na Next Launcher 3D Shell a jsem nad míru spokojen – nic jiného již nechci

SeppWinkler

SeppWinkler

3.8.2015 15:55

Pridávam tip na LLauncher. Zatiaľ som veľmi spokojný. Má veľké možnosti nastavení gest a gest na ikonách, čo sa mi páči a rád to používam.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.l.launcher

JoVym

JoVym

5.8.2015 11:01

Bkf1: Taky používám Holo Launcher, zkoušel jsem i jiné, ale vždy jsem se vrátil k Holo Lancheru :-), plochy v něm mám 3 a ještě mám 3 spodní řádky (dok), tapetu mám live – wp clock 2, ale bez podkladového obrázku, takže je to černý (taky trochu kvůli SAMOLED) a jen se zobrazí vybraný informace na prostřední “home” ploše…

RSS (komentáře k článku)