Fairphone 2: První modulární smartphone na světě již brzy

Fairphone 2 – náhleďák

Pokud patříte mezi fanoušky Androidu, které nesmí minout žádná zajímavost, pravděpodobně jste začátkem loňského roku zaznamenali zprávičku o smartphonu Fairphone 1, který byl vyráběn výhradně ze zdrojů a surovin získaných férovým obchodem (fair trade). Fairphone 1 zažil slušný úspěch, firma nyní dle svých předpokladů expanduje a přichází s novým a zcela ojedinělým smartphonem Fairphone 2.

Fairphone 2

Fairphone 2 není jen obyčejný smartphone

Kromě skutečnosti, že Fairphone 2 přichází s výrobou za stejných obchodních podmínek jako jeho předchůdce, přináší nový model něco, na co uživatelé již dlouho čekají, ale stále se nedočkali. Fairphone 2 je totiž plně modulární.

Zatímco Project ARA vypadá, jako by se nikam nepohnul, možnosti modulárního smartphonu se chopila konkurence, která stačila vyřešit většinu neduhů, kterým Googlí modulární projekt stále musí čelit.

Fairphone 2 - zezadu

Cena smartphonu Fairphone 2 byla stanovena na 525 € nebo 583 $ (v přepočtu tedy okolo 14000 Kč) a dostane v základu parametry střední třídy. Těmi budou procesor Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB operační paměti, 32 GB interního úložiště, 8MPx zadní kamera a 5″ FullHD displej. Předinstalován bude systém Android ve verzi 5.1 Lollipop.

Na trh by měl Fairphone 2 přijít již letos v prosinci, ale předobjednávky jsou již spuštěny. Dostupný však bude pouze v některých evropských zemích, mezi kterými ta naše samozřejmě alespoň prozatím chybí. Jelikož jde ale o projekt z Nizozemska, nebude tak obtížné si ho pořídit. Jak na to, jsme si řekli v nedávném článku.

Zdroj: AndroidAuthority

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)