Cool 1 Dual představen. Jaký je smartphone z dílen LeEco a CoolPad?

Cool 1 Dual

Již nějaký čas je známo, že společnosti LeEco a CoolPad pracují na společném smartphonu. Prvním plodem vzájemné spolupráce je přístroj Cool 1 Dual. Ten spadá výbavou do střední třídy.

Cool 1 Dual je prvním plodem spolupráce LeEco a CoolPad

Cool 1 Dual byl představen ve třech verzích, které se navzájem liší jen velikostí RAM a ROM. Na výběr je z variant 3 GB RAM + 32 GB ROM, 4 GB RAM + 32 GB ROM a 4 GB RAM + 64 GB ROM. Slot na paměťové karty zde nenajdeme. Displej je typu IPS a má úhlopříčku 5,5 palce o rozlišení 1920 x 1080. O výkon se stará osmi jádrový procesor Snapdragon 652 a grafický čip Adreno 510. Baterie má kapacitu 4060 mAh.

Cool 1 Dual

Nejzajímavějším na tomhle telefonu je ale zadní duální fotoaparát s rozlišením 13 MPx. Stejně jako v případě Huawei P9 jsou zde dva odlišné snímače. Jeden monochromatický, který má za úkol zachytit detaily, a druhý, jenž dodá fotografiím barvy. Na papíře to vypadá skvěle, ale na první reálné snímky si musíme ještě chvilku počkat. Nad displejem je místo pro 8MPx selfie kamerku.

Samozřejmostí je snímač otisků prstů, USB-C a podpora LTE. Tady ale pozor. Cool 1 Dual pravděpodobně nubude podporovat všechna v tuzemsku používaná pásma.

Telefony Cool 1 Dual stojí v domovské Číně zhruba 4000 Kč (3+32GB), 5400 Kč (4+32GB) a 6120 Kč (4+64GB). Jelikož se telefony CoolPad u nás prodávají, není vyloučeno, že se novinka dostane i k nám.

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com

Martin Svozil
O Autorovi - Martin Svozil

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)