Menu

Co přinesly Google Maps v nové verzi 5.2.0?

google-maps-new-interface1
Co přinesly Google Maps v nové verzi 5.2.0?
Ohodnoťte článek

Přibližně měsíc po uvedení verze 5.1.0, která přinesla možnost přihlašování se („checkování“) k Latitude bodům, vyšla ve druhé polovině minulého týdne další aktualizace – tentokrát nese číslo 5.2.0. Hlavním rysem je snaha o větší propojení s přáteli, kteří by se mohli zajímat o vaše hodnocení míst. Například pokud ohodnotíte restauraci, kde jste se dobře nevečeřeli, můžete sdílet svou recenzi skrze Twitter.

Nahrajte své hodnocení na Twitter

Když známkujete a hodnotíte místa, jako jsou kavárny nebo restaurace, můžete sdílet svá doporučení a komentáře s přáteli v rámci služby Google Hotpot. Google ale chce, abyste sdíleli svá doporučení ještě dál (ostatně je to v zájmu propagace jeho služby). Ve verzi 5.2.0 tedy můžete publikovat hodnocení přímo z telefonu na Twitter. Při známkování pomocí widgetu stačí zvolit přeposlání na Twitter a propojit svůj Twitter účet.

„Pingněte“ své kamarády

V předchozích verzích byla možnost sdílet informací o místě, kde se aktuálně nacházíte. Verze 5.2.0 umožňuje nejen zobrazení přátel z Latitude na mapě, ale ty, kteří se nacházejí ve vaší blízkosti, můžete kontaktovat („pingnout“) přímo z aplikace místo toho, abyste jim psali textovku, posílali e-mail, nebo volali. Na jejich telefonu se pak v oznamovací liště zobrazí váš požadavek na setkání.

Chcete-li publikovat svá Hotpot hodnocení na Twitteru a „pingovat“ své Latitude přátele, stačí si stáhnout Google Maps 5.2.0 z Android Marketu. Podporována jsou zařízení s Androidem 1.6 a novějším. Pamatujte, že k využití všech funkcí musí mít stejnou verzi i vaši přátelé.

Zdroj: Google Mobile Blog.

Komentáře

Jiří

Jiří

7.3.2011 14:11

Mě osobně tahle aktualizace zklamala. Dál rozvíjí jen možnosti checkování a nic víc. Přitom tuhle možnost chápu jen jako něco, z čeho vytěží Google, nikoliv uživatel.

EiPa

EiPa

7.3.2011 15:47

Aktualiza pro me naprd. Veskery socilani sra.ky bojkotuju!

lehkozivka

lehkozivka

7.3.2011 15:56

@EtPa hlavně že jsi se sociálně vyjádřil.

David Ondrejkovič

David Ondrejkovič

7.3.2011 22:39

Samý blbiny a navigace furt nikde!

Honza

Honza

7.3.2011 22:41

Zajímavou vlastností je také to, že přestalo fungovat vyhledávání :-)

LRR

LRR

8.3.2011 8:49

A právě kvůli téhle sqělé funkci jsem aktualizace odinstaloval. Radši budu v mapách vyhledávat, než twittovat, že jsem zrovna v sámošce pro rohlíky :o)

Karel Kilián

Karel Kiliánexternista

9.3.2011 10:40

To: Honza
A já myslel, že to byl problém jen na mém telefonu :)
Ale dnes už to zjevně šlape….

RSS (komentáře k článku)