Menu

Chytrý reproduktor Google Home začal lidem přehrávat reklamy

Chytrý reproduktor Google Home
Chytrý reproduktor Google Home začal lidem přehrávat reklamy
Ohodnoťte článek

Lidé, kteří na konci pracovního týdne používali chytrý reproduktor Google Home, čekalo při poslouchání denního souhrnu nemilé překvapení. Před nahlášením aktuálního počasí se ozvala informace, kterou hodně lidí slyšet nechtělo.

Chytrý reproduktor Google Home lákal na Disneyho film

Lidem se ihned poté, co reproduktor oznámil události z kalendáře, ozvalo “mimochodem” a začal vyprávět o tom, že dnes jde do kin Kráska a zvíře, nový film od společnosti Disney. Nejlépe to je vidět na několika videích, které lidé nahráli na sociální sítě. Podle některých zdrojů se tato reklama dostala i do telefonů s aktivovaným Google Assistant.

Je poměrně jasné, že Disney zaplatila Googlu nemalé peníze, aby takto lákal na nový film. Samotný Google se nejprve vyjádřil hodně nešikovně:

“Toto není reklama: krása v asistentovi je to, že zve naše partnery, kteří můžou odvyprávět své příběhy,” stálo ve vyjádření Googlu pro server Verge.

Mluvčí společnosti později oznámil, že reklama byla z asistentu i Google Home odstraněna. Nebylo údajně jejich záměrem udělat z toho reklamu. Jednalo se prý o časově omezený obsah. Nicméně i tak přiznal, že provedení mohlo být hodně lepší.

Myslíte, že Google zašel s reklamou tentokrát příliš daleko?

Zdroj: androidauthority.com,

Komentáře

jav61

jav61

18.3.2017 10:31

Jednoduše. Buď dostanu zařízení nebo obsah zadarmo či zlomek ceny a pak je to vykoupeno reklamou nebo zaplatím plnou cenu, ale běda, jestli mi budou cpát reklamu. Nevím, který případ jsou tyto reproduktory, ale hádám, že stojí balík a ještě do nich pouští reklamu, což kupujícím při nákupu nebylo známo, to by mě nasralo taky.

Pavel K.

Pavel K.

z aplikace
18.3.2017 10:38

jav61: lépe to napsat nešlo

Agobush69

Agobush69

18.3.2017 10:40

Kdy vyjde víkendová hlasovačka?

Agobush69

Agobush69

18.3.2017 10:44

Neměla dnes vyjít víkendová hlasovačka?

Poustevnak Fenixu

Poustevnak Fenixu

18.3.2017 10:49

Určitě by si Google tímto krokem podřezávalo větev pod sebou. Na druhou stranu Google Home je jednoúčelové zařízení k sprostředkování služeb Google asistent a za to člověk zaplatí, ale do mobilu (jak to chápu) bude sluzba ke stažení zdarma. Morálně tedy nic nebrání zpoplatňovat (formou reklamy) služby zvlášť. Je to jako třeba s kabelovkou. To že si zaplatíte setobox neznamená, že budete mít například HBO zdarma.

kulichoid

kulichoid

z aplikace
18.3.2017 10:54

Reklama v repráku nikdy!!! To bych nesnesl. Od dispele se jde dívat jinam, ale zvuku se tak nevyhnu.

trent

trent

z aplikace
18.3.2017 17:54

jav61: asi jako když jdete do kina, nebo si koupíte nějaký film an fyzickém nosiči.

Jirka Trnka

Jirka Trnka

18.3.2017 18:26

Koupí GoogleHome si kupujete HW, nikoliv obsah. Chce se po něm, aby nám hlídal kalendář, sledoval počasí a zprávy, odpovídal na otázky… Vy by jste to pro někoho zadarmo dělali?

kulichoid

kulichoid

z aplikace
18.3.2017 19:44

Jirka Trnka: Kdo mluví o zadarmo? Třeba u aplikací si vždy rád zaplatím, abych reklamy neměl. Bohužel však u většiny aplikací žádná placená verze bez reklam neexistuje a já nemám na vybranou. :-(

nosac

nosac

z aplikace
19.3.2017 18:17

To jako příště když si někdo koupí Bluetooth repráky a sparuje s android mobilem, tak mezi písničkami se má připravit na reklamu a bude to OK? Tady někomu hráblo. Stačí že lidi kupují za stovky listky do kina, aby se pak 10 min. dívali na reklamy.

jav61

jav61

19.3.2017 18:58

Jirka Trnka: To asi těžko, pokud by Google dopředu proklamoval, že koupí GH si zákazník kupuje jen HW a za jeho funkce musí dále platit nebo strpět reklamu, tak kolem toho nebude toto haló.
Takže stav je takový, že si koupíš auto jako už mnohokrát předtím, ale od ujetého desetitisícího kilometru se ti začnou na displeji infotainmentu přehrávat reklamy, jinak nikam nepojedeš. Auto(HW) ti sice zůstane, ale nepůjde užívat obvyklým způsobem bez reklam.

jav61

jav61

19.3.2017 18:59

Jirka Trnka: To asi těžko, pokud by Google dopředu proklamoval, že koupí GH si zákazník kupuje jen HW a za jeho funkce musí dále platit nebo strpět reklamu, tak kolem toho nebude toto haló.
Takže stav je takový, že si koupíš auto jako už mnohokrát předtím, ale od ujetého desetitisícího kilometru se ti začnou na displeji infotainmentu přehrávat reklamy, jinak nikam nepojedeš. Auto ti sice zůstane, ale nepůjde užívat obvyklým způsobem bez reklam.

SeppWinkler

SeppWinkler

20.3.2017 13:27

@jav61: +1 Toto je hrozná doba. Princíp platením reklamou je úplne pokrútený a človek dostáva reklamu či platí, alebo nie. Potom, že ľudia pirátia :(

RSS (komentáře k článku)