Blackphone – telefon nejen pro tajné agenty jde do prodeje

blackphone

Přístroj Blackphone nás zaujal hned, jak se o něm začaly šířit první zmínky. Telefon s Androidem, který na první místo staví soukromí a bezpečnost uživatele, se zdál být zajímavým konceptem. Od konceptu uběhlo více než půl roku. Svou premiéru si Blackphone oficiálně odbyl na barcelonském veletrhu MWC 2014. Zhruba od té doby byla možnost si telefon předobjednat. Nyní nastal čas, aby se Blackphone dostal ke svým zákazníkům. Během tří týdnů jej firma bude expedovat. Cena se zastavila na 629 $ (12 750 Kč).

blackphone

Specifikace:

  • čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 4i s taktem 2 GHz
  • 2 GB operační paměti
  • 4,7″ HD IPS displej
  • LTE konektivita
  • 16 GB úložiště – pravděpodobně bez možnosti rozšíření
  • 8 MPx hlavní fotoaparát
  • 1,3 MPx přední fotoaparát

blackphone-teaser-650x0

Přístroj nebude vázán na žádného operátora a jeho GSM modul má fungovat v sítích po celém světě. Jak bylo řečeno, Blackphone běží na Androidu, ale má svou (pravděpodobně) robustní nadstavbu se jménem PrivatOS, která se postará o bezpečné (šifrované) volání a SMS zprávy, přenosy souborů přes bezdrátové sítě nebo připojení k internetu skrze anonymní VPN. PrivatOS se také dokáže vypořádat s právy zvídavých aplikací. Například pokud chce aplikace přístup k vašemu adresáři. Systém žádost zachytí a aplikaci sdělí, že adresář je prázdný. Nemusíte být tajnými agenty, abyste takovéto funkce ocenili. Dodejme, že za přístrojem stojí firmy Geeksphone a Silent Circle.

Zdroj: Blackphone, AC

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)