Atos představuje speciální telefon pro zásahové jednotky

Společnost Atos na veletrhu spotřební elektroniky IFA představila speciální telefon určený pro zásahové jednotky.

Společnost Atos na veletrhu spotřební elektroniky IFA představila speciální telefon určený pro zásahové jednotky. Dostal název Hoox for mission a jde o první 4G řešení na světě, které zajišťuje úroveň bezpečnosti, důvěrnosti a odolnosti.

Speciální telefon Hoox for mission nabízí nejvyšší bezpečnost v komunikaci

Telefon společnosti Atos splňuje ty nejpřísnější kritéria pro zásahové jednotky, jako jsou policie, hasiči nebo vojenské složky. Ve své podstatě si však stále zachovává veškeré funkce klasického smartphonu.

Smartphone díky 4G standardu umožňuje bezpečnostním složkám mezi sebou sdílet citlivá a bezpečnostní data po rychlé síti. To pochopitelně i včetně fotografií nebo geolokace. Tento speciální telefon má navíc i další funkce. Mezi jednu z nich například patří „Blue Force Tracking“, která vám ukazuje pozici vašich spojenců.

Bull Hoox for mission – Atos ultra-secure 4G communication solution for intervention forces

Bull Hoox for mission - Atos ultra-secure 4G communication solution for intervention forces

Další je například funkce „push-to-talk“, která umožňuje komunikaci na úrovni funkcí vysílaček. Hoox for mission využívá jak veřejné 4G, tak i soukromé 4G a přímou komunikaci mezi několika zařízeními. Všechny informace, volání a data jsou při přenosu šifrována. Dostupnost ani cena tohoto telefonu zatím není známa.

Myslíte, že podobné zařízení dostanou někdy i naše speciální jednotky?

Zdroj: TZ

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)