Arubixs Portal: projekt prvního opravdu “nositelného” telefonu

arubixs_ico

Kalifornský startup Arubixs shání finance na přípravu zařízení, které mnozí viděli ve svých snech a vědecko-fantastických filmech. Jmenuje se Arubixs Portal a má se jednat o telefon s flexibilním displejem, který lze díky speciálním řemínkům nosit na ruce.

Ohebná obrazovka není žádnou zásadní novinkou – vidět jsme je mohli například na letošním veletrhu CES, nicméně na trhu se zatím neobjevila. Zcela flexibilní zařízení je pak naprosto něčím novým, neboť na trhu existuje jediný gadget tohoto typu, a to elektronická kniha Wexler Flex ONE. Ostatní zařízení jsou zatím teprve ve stádiu projektů.

Základní myšlenka Arubixsu je jednoduchá: všechny nositelné gadgety, dostupné nyní na trhu, jsou příliš malé na to, aby byly skutečně užitečné v každodenním životě. Navíc většina nabídne bez telefonu či tabletu jen část svých funkcí. Arubixs Portal je proti tomu smartphone se 6″ obrazovkou, který se nebojí pádu, může být ponořen do hloubky až deseti metrů a je ohebný. Díky těmto vlastnostem lze zařízení použít pro sledování sportovních aktivit jako tzv. “fitness tracker” či “chytré hodinky”.

Arubixs Portal Smartphone that’s Wearable Indiegogo Video #disruptoverload

Arubixs Portal Smartphone that's Wearable Indiegogo Video #disruptoverload

Již jsou známy i některé technické parametry “nositelného” telefonu: kromě šestipalcového TFT LCD displeje dostane novinka 2 GB operační paměti, 64 GB interního úložiště, čtyři fotoaparáty, NFC, Bluetooth, podporu LTE sítí, kompletní sadu senzorů a ohebnou nevyměnitelnou baterii s kapacitou 3200 mAh. K dispozici jsou také náčrtky vlastního uživatelského rozhraní.

Pokud nepatříte k příznivcům telefonů s velkými obrazovkami, možná si raději počkáte na čtyřpalcový model, který výrobce představí počátkem roku 2016.

Technické parametry Arubixs Portal Technické parametry Arubixs Portal

Autoři potřebují k rozjezdu částku 300 tisíc dolarů a snaží se ji vybrat skrze crowdfundingový portál Indiegogo. Zatím získali necelých 18 000 dolarů, ale částka pomalu ale jistě roste.

Prvky uživatelského rozhraní Prvky uživatelského rozhraní

Prvky uživatelského rozhraní Prvky uživatelského rozhraní

Náhled telefonu Arubixs Portal Náhled telefonu Arubixs Portal

Zdroje: Hi-Tech, Arubixs, IndieGoGo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

portal valve featured

Hra Portal v brzké době i pro Android

Tegra BoxJirka Pernica Jirka Pernica
1 min. uložit na později

Komentáře (12)