Menu

Nejrychlejší konektor USB typu C v telefonech již brzy

Ačkoliv by se podpora nového standardu USB typu C mohla zdát jako hudba budoucnosti, není tomu tak. Pomalu začíná přibývat výrobců, kteří tento port plánují využít u svých zařízení. Vedle společnosti OnePlus se k tomuto kroku uchýlila také firma spadající pod značku Lenovo. Ta nese jméno  ZUK a na trh se chystá vstoupit s novinkou zvanou ZUK Z1.

ZUK Z1

Ohledně tohoto přístroje prozatím nemáme mnoho informací, objevila se však velmi zajímavá zpráva o chystané podpoře nového USB typu C, které využívá specifikace USB 3.0. Díky tomu by byl ZUK Z1 vůbec prvním telefonem s tímto standardem (konkurence používá standard 2.0). To znamená dosažení větších přenosových rychlostí. Dosáhnout tedy můžeme teoretické přenosové rychlosti až 5 Gbps. USb – C 3.0 nám umožní také rychlejší nabíjení, neboť zvládne propustit proud až 3A. Ačkoliv ostatních informací o novém telefonu není mnoho, již teď se jeví velice zajímavě. ZUK Z1 totiž nabídne podporu sítí LTE (podporované frekvence prozatím nejsou známy), snímač otisků prstů a baterii s kapacitou 4000 mAh. Datum zahájení prodeje prozatím nebylo zveřejněno, očekává se však na konec tohoto roku.

Zdroj: gizmochina.com

 

Komentáře

uni

uni

10.7.2015 10:39

Proboha, to je furt dokola.
USB-C nemá s rychlostí nic společného. To je fyzická specifikace podoby konektoru. Až za ním je řadič, který určuje schopnosti. Bohužel jsou společnosti, které mají potřebu na to navěsit USB 2.0, což je pakárna. Ale může (a bývá) za ním USB 3.0, USB 3.1, Thunderbolt 2.0, atd. Až toto pak určuje vlastnosti, co skrz konektor teče.

uni

uni

10.7.2015 10:50

Na rychlost nemusíme čekat na USB-C (resp. v praxi bohužel ano), USB 3.0 SoC podporují roky, není to žádná exotika (jo jasně, bavíme se o hiendu), jenže výrobci jak tupci furt cpou USB 2.0 MicroUSB konektor )zde specifikace podoby konektoru naopak určuje rychlost, je to, je to bordel).
Stačilo jen šoupnout USB 3.0 MicroUSB, což se nějak nedařilo (on je to tedy konektor fyzicky stejně mizerný jako USB 2.0 MicroUSB, resp. ještě horší).
Nasadil jej např. (jen?) Smasung u 5. generace Galaxy S, pak to zase zrušil s tím, že lidé nepožadují vyšší rychlost (haha). Takže teď nám s velkou pompou ti samí lidé budou dávat USB-C s USB 3.x v SoC s velkou pompou “Hle, rychlost”. Pakárna.

Nekecal Varvažov

Nekecal Varvažov

10.7.2015 14:02

Ale tady nejde o rychlost ale o zakulacenou fázorovou křivku kmitající na 5 000 001 Hz !

Jery

z aplikace
10.7.2015 16:09

Máš recht!

RSS (komentáře k článku)