ZTE zbrojí na CES – přiveze nové telefony, phablet i chytré hodinky

zte_ico

Čínský výrobce elektroniky a mobilní techniky ZTE se hodlá na letošním veletrhu CES (Consumer Electronic Show) pořádně předvést. Přinejmenším to lze usuzovat z faktu, že představí na této první důležité akci roku 2014 minimálně sedm novinek.

Bude mezi nimi chytrý telefon Grand S II s “velice přesným” hlasovým ovládáním, s jehož pomocí bude například možné zařízení odemknout či pořizovat fotografie. Telefon také nabídne zvukové funkce, jako je redukce šumu pro čistější hlasové hovory. Firma je sice zatím skoupá na informace, nicméně je téměř jisté, že Grand S II bude vrcholným modelem ZTE této výstavy.

Dalším zajímavým kouskem mají být mobily se čtyřjádrovými procesory Qualcomm Snapdragon – Nubia 5S s velikostí obrazovky 5″ a Nubia 5S mini se 4,7″ displejem a rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů. Přinejmenším větší model bude mít 13 Mpx fotoaparát, který bude schopen zaznamenávat video v rozlišení až 4K.

Na nižší segment trhu zamíří Sonata 4G – telefon s displejem velkým 4″ a procesorem Qualcomm Snapdragon 400 na 1,4 GHz, 1 GB operační paměti a 5 Mpx fotoaparátem, který bude dostupný v síti amerického operátora AIO Wireless.

Zajímavý by mohl být i “kultovní” 5,7″ phablet Iconic se čtyřjádrovým procesorem, zvukem Dolby Digital a bezdrátovým nabíjením.

Kromě telefonů přijde ZTE také s chytrými hodinkami, jež se podle dosavadních informací budou jmenovat BlueWatch, samozřejmě budou zvládat dálkové ovládání telefonu a kromě toho mají mít také vestavěný krokoměr.

Dále ZTE slibuje mobilní hotspot s vestavěným projektorem a AT&T Wireless Home Base, což je zařízení, umožňující připojení telefonů určených pro pevnou telefonní linku do mobilní sítě.

Zeng Xuezhong, výkonný viceprezident ZTE a vedoucí divize mobilních zařízení, uvedl v prohlášení pro tisk: “V letošním roce se zaměříme na spojení unikátního designu s jedinečnou technologií s cílem nabídnout zákazníkům co nejlepší zážitek za přijatelnou cenu.”

Zajímavých produktů bude na CESu jistě daleko více – ostatně již na toto pondělí mají připravené tiskové konference Samsung, Sony, LG, Huawei a Asus. O všech důležitých novinkách z Las Vegas vás budeme samozřejmě informovat.

Zdroje: Engadget, PC Mag, Phone Arena a Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)