Wrassling – zábavná hra s geniálně jednoduchou myšlenkou

wrassling hlavní

Do obchodu Play zamířila nová hra Wrassling, jejíž hodnocení nejen na Androidu, ale i iOS naznačuje, že se bude jednat o nesmírně zábavnou záležitost, a také že ano. Graficky, ale i i obsahově, se přitom nejedná o kdovíjak propracovaný titul. Pokud vás zajímá, na co herní novinka vývojářů z KAPSULE sází, pokračujte ve čtení.

Co je to ten “Wrassling”?

Wrassling je odlehčená verze Wrestlingu. Proč odlehčená? Pokud Wrassling srovnáme například s nedávno vydaným WWE 2K, bude vám na první pohled zřejmé proč. V minulosti jsme již několikrát viděli, že i naprosto obyčejné hry s nenáročným grafickým zpracováním dokážou vzbudit nadšení. Tím nejznámějším případem, který utkvěl v paměti nejednoho Android hráče, je bezesporu Flappy Bird. Hra Wrassling už je, alespoň co se týče ovládání, o něco náročnější. Základním cílem hry je nahrát co nejvyšší skóre, jež získáváte vyhazováním wrestlerů z ringu.

Wrassling 1

Ovládání aneb jak vyhodit wrestlera z ringu

Hra Wrassling staví na ovládání prostřednictvím 5 softwarových tlačítek. 3 z nich jsou určeny pro pohyb do stran a výskok, zbylýma dvěma pak otáčíte svojí rukou buďto po směru hodinových ručiček, nebo obráceně. To vše vám musí stačit k tomu, abyste mohli protivníky vyhazovat z ringu. Hra disponuje jakýmsi podivným fyzikálním enginem, který je v mnoha situacích silně nevyzpytatelný. Občas se vám stane, že protivníky svojí rukou uchopíte, jindy je pouze “pošťouchnete” dále. Další možnou interakcí s protivníky je “klinčové” zachycení. Při zachycení s protivníkem a současném stisknutí tlačítek pro otáčení ruky a výskoku dojde ke zvýšení vaší síly, což může mít na následek vymrštění protivníka mimo ring. V horším případě vás protivník stáhne s sebou, proto je vhodné pravidelně mačkat tlačítka pro pohyb a udržovat ve středu ringu. Za každého vyhozeného protivníka získáváte body. Porážením zápasníků rovněž plníte úkoly, které vám následně odemykají nové čepky, klobouky a další nositelné předměty. Ty vám v ringu vydrží zhruba 2 vteřiny, neboť stačí sebemenší kontakt s protivníkem a vaše pokrývka hlavy je okamžitě na zemi. V každé správné hře musí být přítomni bossové, a proto se s nimi setkáte i ve Wrasslingu. Tyto vzhledově robustní zápasníky není příliš jednoduché odstranit, protože jsou mnohem vytrvalejší než běžní zápasníci, alespoň tedy v ohledu udržení se v ringu. Při soubojích s bossem se po krátký časový úsek sundají provazy, což vám dává šanci na snadnější vytlačení protivníka z ringu.

Hra více hráčů na jednom zařízení

Autoři hry Wrassling nezapomněli na multiplayer, díky čemuž si můžete zahrát se svým kamarádem ve 2 herních módech – kooperaci a versus. V kooperaci jste vy a váš kamarád vhozeni do ringu a zápasíte proti ostatním wrestlerům, ostatně jako je tomu u klasické hry pro jednoho hráče. Pokud vy, nebo váš kamarád, vypadnete z ringu, hra automaticky končí. Proto je zapotřebí spolupracovat a v případě nouze si pomáhat. Druhým módem je versus, ve kterém se utkáte pouze vy a váš kamarád. Žádný další zápasník vás nebude rušit, proto můžete ukázat, co ve vás doopravdy je.

Wrassling 4

Drobná nastavení a bonusové předměty

Čím větší množství zápasníků se vám podaří udolat, tím více bonusových předmětů – pokrývek hlavy – získáte. Vašemu zápasníkovi tak můžete na hlavu nasadit klobouk, kšiltovku, ale třeba i akvárium. V herním menu lze také měnit barvu vašeho zápasníka. Stačí ťukat prstem na hlavu zápasníka, čímž se automaticky mění jeho barva. Tímto způsobem lze rovněž listovat mezi získanými pokrývkami hlavy.

Wrassling 5

Zhodnocení

Wressling je neskutečně zábavná “blbina” s jednoduchou grafikou a nekonečným množstvím nevyzpytatelných zápasů v ringu. Pokud vás hra pro jednoho hráče přestane bavit, určitě vyzkoušejte multiplayer, který představuje hnací sílu prakticky jakékoliv hry.

Wrassling - Wacky Wrestling
Wrassling - Wacky Wrestling

Video pohled hry Wrassling

Wrassling – první pohled zábavné hry

Wrassling - první pohled zábavné hry

Mohlo by vás zajímat

nejocekvanejsi android hry roku 2020

10 nejočekávanějších Android her v roce 2020

Hry David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (3)