Uvažujete o ohebném telefonu? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

Uvažujete-o-ohebném-telefonu

Různými způsoby ohebné telefony jsou jedním z hlavních témat tohoto roku. S nadsázkou se dá říci, že kdo ještě alespoň nenaznačil přípravu takového přístroje, ten jako by snad ani nebyl. Jak jsou na tom ale naši čtenáři? Uvažujete o ohebném telefonu? Na to se budeme ptát v rámci této Víkendové hlasovačky a diskuze.

Obsah článku

Svět ohebných Androidů

Nějakým způsobem ohebných telefonů je už tolik, že na našem webu dokonce mají samostatný štítek. Zajímavé je sledovat, jak k inovaci přistoupili jednotliví výrobci. Asi nejvíce vybočilo z řady čínské Xiaomi, jehož telefon lze ohýbat hned ze dvou stran současně.

Mi Fold Concept Introduction, the Ultimate Foldable Smartphone ,Galaxy Fold Killer !!!

Mi Fold Concept Introduction, the Ultimate Foldable Smartphone ,Galaxy Fold Killer !!!

Další významný čínský hráč – ZTE – se z hlediska provedení inspiroval klasickým „véčkem“ ve stylu legendární Motoroly Razr. Zajímavostí tohoto modelu však je, že se nebude ohýbat ve své polovině, ale blíže k vrchní části.

Zdánlivě nejdál se na tomto poli dostala relativně neznámá čínská společnost Royole. Ta už v listopadu loňského roku představila 7,8″ phablet FlexPai, který ve složeném stavu nabídne čtyřpalcový displej. Zařízení však překvapilo vysokou cenou, která se v přepočtu s DPH měla pohybovat kolem 38 tisíc korun.

Nesplněný sen o ohebném telefonu

Budoucnost ohebných telefonů měl otevřít Samsung Galaxy Fold. K ohýbání displeje se v tomto případě používají speciální materiály a polymerová vrstva. Displej v ohebném telefonu je o polovinu tenčí než v případě běžného smartphonu.

Samsung Galaxy Fold - nesplněný sen o ohebném telefonuSamsung Galaxy Fold - nesplněný sen o ohebném telefonu

Ačkoli se tento telefon měl prodávat již koncem dubna, bylo zahájení jeho distribuce pozastaveno. Důvodem jsou problémy s displejem, které překonaly i ty nejhorší představy. Jihokorejský výrobce totiž rozeslal několik testovacích kusů novinářům a záhy se na sociálních sítích začaly objevovat snímky a videa tohoto modelu s poškozenou obrazovkou.

Samsung nyní zkoumá podstatu problémů a z tohoto důvodu globálně posunul datum vydání. Nový termín není v tuto chvíli znám a výrobce ho oznámí v následujících týdnech. Podle původních zpráv měl přitom skládací Samsung vydržet 200 tisíc ohnutí.

Uvažujete o ohebném telefonu?

Dostáváme se k anketní otázce tohoto kola Víkendové hlasovačky a diskuze. Ta zní prostě: uvažujete o ohebném telefonu?

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---


V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat o tom, jaké spatřujete hlavní výhody a nevýhody ohebných telefonů. Co je zásadním argumentem v jejich prospěch a co vám na nich nejvíce vadí?

Výsledky ankety: Uvažujete o ohebném telefonu?Výsledky ankety: Uvažujete o ohebném telefonu?

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, s jakou navigací pojedete letos na dovolenou. Nakonec se zapojilo celkem 193 čtenářů, což je jedna z nejvyšších účastí.

Výsledky ankety: S jakou navigací pojedete letos na dovolenou?Výsledky ankety: S jakou navigací pojedete letos na dovolenou?

Výsledky na stupních vítězů byly vcelku vyrovnané: vyhrála navigace Waze se 29 %, následovaly Mapy Google se 22 % a třetí příčku obsadil slovenský Sygic s 18 %. Zbývající nabízené možnosti paběrkovaly, dohromady nasbíraly 30 %, ale ani jedna nepřekonala hranici 10 %.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)