Ubuntu v telefonu již letos díky společnostem Meizu a bq

Ubuntu-Meizu-bq-smartphones-2014

Systém Ubuntu představuje velmi populární a rozšířenou linuxovou distribuci, kterou používá obrovské množství uživatelů stolních počítačů a notebooků. Patříte mezi ně i vy a přáli byste si váš oblíbený systém v chytrém mobilním telefonu? Pak vězte, že se dočkáte již v druhé polovině tohoto roku. Společnost Canonical, která za Ubuntu stojí, totiž oficiálně potvrdila, že na novém smartphonu s tímto systémem pracují hned dvě společnosti – známý čínský výrobce Meizu a španělská společnost bq. Na trh se tedy dostanou hned dva přístroje s oficiální verzí Ubuntu pro smartphony. Bohužel zatím nemáme žádné informace, s jakými specifikacemi přijdou a kolik za ně zaplatíme.

Ubuntu-Meizu-bq-smartphones-2014

Přístroje bude možné zakoupit z oficiálních stránek Ubuntu.com. Tento projekt podpořila řada firem – například američtí operátoři Verizon a T-Mobile či třeba Vodafone, Portugal Telecom, Telstra atp. Vypadá to, že se tedy máme skutečně na co těšit a s napětím očekáváme, co Ubuntu přinese – konkurence je přeci potřeba, že? Navíc i samotný Android staví na linuxových základech.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)