Menu

Telefony za pět let? Poznají, že marodíte!

Tahle zprávička se vlastně Androidu až tak netýká, i když vlastně posuďte sami. Každý rok společnost IBM zveřejňuje svůj seznam očekávaných skoků ve vývoji nových technologií. Pracovně jej nazývá „5 in 5“, což by se dalo přeložit jako pět v pěti. Známá firma se snaží odhadnout vývoj, který se dotkne pěti lidských smyslů, což jak známo jsou zrak, čich, sluch, hmat a chuť. Ve vývoji smartphonů IBM předpokládá výrazný posun ve vývoji digitálních nosů, které dokáží rozpoznat například nebezpečné pachy. Podle společnosti se výrazně zlepší i možnosti pro digitální snímání okolí, které by šlo například využít v medicíně. Váš mobil prostě pozná, že se necítíte dobře a doporučí vám nějaký lék.  Chytré telefony si však časem poradí i s některými chutěmi a pomohou nám například uvařit bezchybné jídlo. Zda má počítačová firma pravdu poznáme za pět let, ale vzhledem k překotnému vývoji to rozhodně není střelba do vzduchu.

Zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

Houmak

Houmak

19.12.2012 22:59

No nevim no. To si nedokážu moc představit. Že bych jako vařil večeři a telefon mě okřikl: “Ty vole, co děláš? Dáváš tam moc pepře. No a teď si to dokonale p….l. Teď se to nedá žrát.” To bych snad ani nechtěl.

Je

Je

20.12.2012 2:15

Ak mam pravdu povedat ja by som to bral :D a keby si mozem dat hlas morgana freemana, bolo by to na nezaplatenie a to s tym zdravim to by bola parada, vyuzit to pre zdravie ale samozrejme by to muselo byt velmi spolahlive, sak uz nie je co zlepsovat pomaly, nech sa ide do takychto veci

RSS (komentáře k článku)