Telefon Yaao 6000 se chlubí rekordní 10900mAh baterií

telefon-yaao-6000_ico

Výdrž telefonu na jedno nabití je jedním z největších slabin dnešních chytrých telefonů. Většina výrobců přitom ochotně obětuje kapacitu akumulátoru za co nejtenčí tělo, bez ohledu na to, že mnozí zákazníci by uvítali pravý opak. Současné mobily tak vydrží bez nabíječky jeden den, stále častěji jen do večera. Svou vlastní cestou se vydal čínský výrobce, který připravil telefon Yaao 6000 s rekordním akumulátorem. Až dosud držel prim Oukitel K10000 s 10000 mAh, nicméně Yaao 6000 ho překonává téměř o další tisícovku. To je více než třikrát až pětkrát více, než nabízí většina aktuálních telefonů.

Telefon Yaao 6000 se chlubí rekordní 10900mAh baterií Telefon Yaao 6000 se chlubí rekordní 10900mAh baterií

Yaao 6000 v číslech

Yaao 6000 se zaměřuje na nejnižší cenový segment trhu – má totiž stát 1499 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 5500 Kč. Kromě designu, který se nápadně podobá luxusním mobilům Vertu, nabídne 5,5″ TFT obrazovku s rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů (HD, jemnost 267 ppi) a 13Mpx fotoaparát. Uvnitř kovového těla najdeme 64bitový čtyřjádrový procesor MediaTek MT6735 na 1,5 GHz, jen 1 GB operační paměti a 16GB interní úložiště lze rozšířit paměťovými kartami microSD s kapacitou až 64 GB.

Telefon je schopen pracovat se dvěma SIM kartami, operačním systémem je v tomto případě upravený Android, deklarovaný jako YunOS. K dispozici bude zlatá a stříbrná varianta.

Je více než jasné, že baterie s tak vysokou kapacitou nebude úplně tenká, ani lehká. V tomto případě se podílí na významné tloušťce telefonu, která je 18,1 milimetrů, bohužel hmotnost žádný ze zdrojů neuvádí. Vezmeme-li v úvahu, že telefon nemá příliš výkonný (a tím pádem energeticky náročný) hardware, pak lze předpokládat, že jeho majitelé si budou moci užívat obrovskou výdrž baterie až několik dní. Akumulátor je navíc vyměnitelný, což předurčuje tento telefon k dlouhodobějšímu používání mimo dosah elektrické sítě. Není však známo, zda mobil podporuje nějakou technologii rychlého nabíjení.

Nepředpokládáme, že by se tento telefon objevil oficiální cestou na českém trhu – patrně se bude prodávat pouze v Číně. Přesto jsme přesvědčeni, že byste o něm díky jeho rekordnímu akumulátoru měli vědět.

Byli byste ochotni obětovat tloušťku a hmotnost telefonu ve prospěch větší výdrže na jedno nabití? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: mobiltelefon.ru, gadgets.ndtv.com, 4pda.ru, phonearena.com, item.jd.com, androidheadlines.com, trustedreviews.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)