Telefon Oppo R1: uniklé fotografie a další informace

oppo_r1_ico

O připravovaném telefonu Oppo R1 (původně známém jako Oppo R829T) vás na začátku prosince informoval Jan Dolejš ve článku Telefon Oppo R1 – připravovaný Číňan střední třídy. V té době byla k dispozici jediná oficiální fotografie tohoto mobilu, nicméně jak už to bývá, tento stav nemohl trvat věčně.

Včera se na webu Weibo objevila série poměrně podařených snímků v dobré kvalitě, na kterých je Oppo R1 zachycen doslova ze všech stran. Celkový dojem kazí průhledný ochranný obal, ve kterém je telefon umístěn, nicméně i tak si lze udělat celkem jasnou představu o tom, jak bude “er jednička” vypadat. Kromě toho také vyplavaly aktualizované specifikace tohoto smartphonu.

Fotografie ukazují, že Oppo R1 má přední i zadní stranu pokrytou sklem, na hranách je k vidění kovový rám, díky kterému vypadá jako Oppo Find 5 a N1 (vzdáleně může připomínat i Xperii Z/Z1 či iPhone 5S). Tlačítka ovládání hlasitosti a napájení jsou podle všeho také vyrobena z kovu. V dolní části je reproduktor a microUSB port, na horní hraně čeká standardní 3,5mm audio konektor typu “jack”.

V levém horním rohu zadního panelu je integrovaný fotoaparát – patrně 8Mpx se snímačem Sony Exmor, rychlostí snímání 20 snímků za sekund a LEDovým bleskem. Na přední straně bude kamera schopná pořizovat obrázky v rozlišení až 5 Mpx.

Zdroj uvádí, že zařízení bude vybaveno pětipalcovým displejem s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů, čtyřjádrovým procesorem MediaTek MT6582 na 1,3 GHz (Cortex-A7), 1 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště. Zajímavá je tloušťka – Oppo R1 je prý tenký jen 7,1 mm. Pod displejem jsou tři senzorová tlačítka: Menu, Domů a Zpět. Operačním systémem má být Android 4.2.2 Jelly Bean.

Jak je již známo Oppo R1 se bude pohybovat ve střední cenové kategorii a na pultech prodejen se objeví počátkem roku 2014, nicméně velmi pravděpodobně bude k dispozici pouze v Číně.

Zdroje: 4PDA, GSM Arena, GSM Insider a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)