Telefon Galaxy S8 vám bude připomínat číštění objektivu fotoaparátu

Telefon Galaxy S8

Při představení nového vlajkového modelu od Samsungu se nejvíce mluvilo o čtečce otisků prstů. Ta byla přesunuta na zadní stranu, kde je trochu nešikovně umístěna vedle objektivu fotoaparátu. Dá se tedy počítat s tím, že objektiv bude mnohem více ušpiněný než normálně, i to ale má telefon Galaxy S8 vyřešený.

Telefon Galaxy S8 bude pravidelně upozorňovat na čištění objektivu

Už od prvních chvil, kdy unikly fotografie Galaxy S8 bylo jasné, že na přední straně již nenajdeme ikonické hardwarové tlačítko. Původně to vypadalo, že čtečka otisků prstů bude integrovaná v displeji. Jenže potřebná technologie ještě nefungovala tak dobře, aby se mohla nasadit do telefonu, proto musel Samsung rychle zareagovat čtečkou otisku prstů na zadní straně.

Samsung Galaxy S8

Jeden z možných důvodů, proč je čtečka umístěná vedle objektivu je ten, že se tam nacházelo více místa na přidání čtečky, než pod ním. Na druhou stranu díky tomu, že je umístěná vedle, může dojít k zašpinění objektivu. Samsung si je toho vědom a proto přidal do aplikace pro focení oznámení, které uživatele vyzve k tomu, aby si očistili objektiv.

Prozatím nemůžeme říct, jak často se oznámení bude objevovat, nebo jak moc velký problém bude používání čtečky, nicméně už jen existence podobného oznámení vypovídá o tom, že čtečka není vhodně umístěna. Další potenciální problém se čtečkou pro uživatele může být i v tom, jak moc „vysoko“ se nachází, není totiž zrovna jednoduché na ni prstem dosáhnout.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
  • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
  • Procesor Samsung Exynos 8895
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3000 mAh
  • Cena od 7 699 Kč

Vadí vám u Galaxy S8 umístění čtečky otisků prstů?

Zdroj: androidcentral.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)