Pro tajné agenty: Boeing Black – telefon, který se umí sám zničit

boeing_black

Společnost Boeing představila tajemný telefon, o kterém se mluví přinejmenším od roku 2012 (viz aktualita Boeing chystá svůj smartphone s Androidem). Nakonec se dočkáme o celé dva roky později – firma včera zveřejnila údaje o smartphonu Black, jehož hlavní devizou má být ochrana a bezpečnost zákazníků. Z úřadu FCC navíc unikly i hardwarové a softwarové specifikace, včetně podrobnostech o funkci, která zničí data, pokud je zařízení otevřeno.

Podle získaných informací je Boeing Black 5,2″ vysoký (131,9 mm), má obrazovku s úhlopříčkou 4,3″ s rozlišením 540 x 960 obrazových bodů a váží 170 gramů. Z hlediska konektivity si poradí se třemi pásmy LTE, WCDMA a GSM. Procesor má dvě jádra Cortex-A9, která běží na rychlosti 1,2 GHz. Operačním systémem je (pochopitelně, když o něm píšeme) Android.

Boeing Black Boeing Black

Hardware sám o sobě pochází z USA a může být rozšířen skrze zadní panel o další komponenty – například pro práci s biometrickými skenery, satelitní vysílače, solární nabíječky a další příslušenství.

Asi nejzajímavější na tomto zařízení je bezpečnostní funkce, která zničí informace uložené v telefonu v případě, že se někdo snaží otevřít tělo telefonu. Boeing Black je vyroben jako uzavřené zařízení s epoxidem kolem pláště a šroubů, jejichž hlavičky jsou schopny identifikovat pokus o demontáž. Při jakémkoli pokusu otevřít kryt přístroje se spustí funkce, které odstraní data a software obsažený v zařízení, a celý přístroj znefunkční. Samozřejmě je otázkou, jak to bude fungovat, například v případě vybité baterie, nicméně jistě se časem dozvíme i tyto detaily.

Další informace o tomto jistě netradičním telefonu najdete na oficiálním webu.

Zdroje: Boeing, Android Central, Reuters.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

LG Optimus Black v limitovaných edicích

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Desire v černé barvě pro Orange UK

Zprávičky Petr Mišák Petr Mišák
1 min. uložit na později
lg nahledovy

LG Optimus Black v bílém

Zprávičky Tomáš Očadlý Tomáš Očadlý
1 min. uložit na později

Komentáře (14)