Systém proti krádeži v každém telefonu? Možná již brzy

system-proti-kradezi

Sahám do kapsy, kde tradičně hnízdí můj mobilní miláček, ale co to? Kapsa je prázdná. Se zvýšeným tlukotem srdce pomalu mozku dochází, co se děje – ztratil jsem mobilní telefon, nebo v horším případě mi jej někdo odcizil. Podobný scénář potkal jistě spoustu našich čtenářů a krádež telefonu je přetrvávající hrozbou pro všechny uživatele. Za pár let bychom se ovšem mohli cítit o něco bezpečněji – největší výrobci mobilních telefonů, Google a američtí operátoři totiž společně vyvíjejí bezpečnostní systém proti krádeži, který by se měl objevit u všech smartphonů prodaných po druhé polovině roku 2015. O co jde?

system-proti-kradezi

Systém proti krádeži pro všechny

Vzpomínáte na recenzi skvělého nástroje Cerberus? Podobný systém proti krádeži totiž chtějí výrobci integrovat přímo do systému. V zásadě dokáže tento software váš telefon na dálku zamknout, vymazat data a zabránit uživateli zařízení smazat. Po nalezení přístroje bude možné zařízení opět odemknout a dokonce z cloudu obnovit smazaná data. Tato rozšířená funkce telefonu by neměla žádným způsobem navýšit cenu zařízení, navíc bude volitelná.

V současné době podobný systém proti krádeži nabízí i samotný Google přes svůj Android Device Manager, který je rovněž nutné aktivovat. Nástroj od Googlu ale nenabízí možnost obnovy smazaných dat.

Ocenili byste podobný systém proti krádeži v každém novém telefonu?

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)