Nabíječka StrongVolt SmartCharger – využijte slunce k nabíjení telefonu

StrongVolt-Solar-Charger

Poslední rok telefony příliš inovací neprodělávají, ale existuje odvětví, kde je prostoru pro vývoj spoustu – příslušenství. Jedním z největších míst, kde se objevují velice zajímavá příslušenství, je oblíbený server KickStarter. Na něm se objevil další velmi zajímavý projekt – nabíječka StrongVolt SmartCharger, která oživí náš přístroj kdekoliv v přírodě. Jedná se totiž o šikovnou solární nabíječku na cesty. Autoři slibují rychlé nabíjení a inteligentní systém, který rozpozná nedostatek světla. V případě, že je tedy světla málo, nabíjení se přeruší. Pokud se ovšem znovu poštěstí a slunce přeci jen vyleze z mraků, nabíjení se automaticky obnoví.

http://youtu.be/dRLz0vqOKtw

Strongvolt-charger-2

Strongvolt-charger

Nabíječka StrongVolt SmartCharger existuje ve více variantách od výkonu 3 W do 18 W. V případě nejslabší nabíječky zaplatíme 35 dolarů (cca 700 Kč), nabít androidí telefon však bude trvat nejméně 5 hodin. O dost zajímavější jsou modely výkonnější než 10 W, které již zvládají podle tvůrců dobít telefon přibližně za 1,5 hodiny. Cena ovšem startuje od 75 dolarů (cca 1500 Kč) do 140 dolarů (cca 2800 Kč).

SmartCharger-3

10

Díky USB konektoru lze připojit téměř libovolné zařízení, které je možné nabíjet skrze USB. Po připojení zvolíme na adaptéru typ zařízení (tablet, iPhone, Android).

SmartCharger

Již nyní je téměř jasné, že se tento počin dostane do prodeje – potřebnou částku již totiž překročil dokonce 6násobně.

zdroj: kickstarter.com

 

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)