Sony čeká ztrátu 2 miliardy dolarů, můžou za to prodeje smartphonů

sony cover

I když trh s mobilními telefony neustále roste, některým výrobcům dá pořádně zabrat najít odbyt pro své produkty. Již dlouhodoběji je v problémech společnost HTC, jak se ale ukazuje, mobilní divize přidělává vrásky i japonskému Sony. Prodeje telefonů letos nejdou tak dobře, společnost již v průběhu roku snížila odhad prodaných smartphonů z 50 na 43 milionů. Celkově očekává ztrátu 2,1 miliardy dolarů, na které se největší mírou podílí právě nízké prodeje telefonů.

Sony Xperia Z3 Compact (2)

Nejhůře se Sony daří v kategorii středně drahých a levných smartphonů, kde je válcováno konkurencí především z Číny. Také představování vlajkových lodí po půl roce nemuselo být šťastným krokem. Zákazníci se totiž nestačí začít pořádně těšit a inovace většinou nejsou tak zásadní.

Sony SmartBand

Zprávy nepotěšily ani akcionáře firmy. Nejenže se akcie na německé burze propadly o 13 %, Sony rovněž oznámilo, že letos nevyplatí žádnou dividendu. Stane se tak vůbec poprvé od roku 1958, kdy na burzu vstoupilo. Přístroje Sony Xperia mají pod palcem zhruba 3,1 % trhu s chytrými telefony, Kazuo Hirai (CEO Sony) prohlásil, že do černých čísel by se mobilní divize měla dostat ve fiskálním roce, který končí v březnu 2016. Nastartovat příjmy má větší provázanost elektroniky a multimediálního obsahu, ze kterého může Sony těžit. Společnost může mít radost alespoň z Playstationu 4, který v prodejích poráží Xbox One.

Zdroj: Bloomberg.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)