Sony láká na menší telefon. Xperia Compact ale nečekejte

sony xperia 2 velikost

Společnost Sony dlouhé roky jako jedna z mála vyráběla kompaktní telefony s prémiovými parametry. Už na začátku roku jsme informovali o tom, že společnost ukončila řadu Compact, což se poté potvrdilo s vydáním telefonu Xperia 1. Nyní však japonská společnost na sociálních sítích láká na menší telefon přímo do dlaně. Co to bude?

Menší telefon od Sony bude Xperia 2

Už dříve se spekulovalo o menší verzi Sony telefonu. Datum představení jasně naznačuje, že půjde o Sony Xperia 2. Výbava tohoto telefonu by měla být obdobná, jako u Xperia 1. Rozdíl má být ve velikosti displeje, kdy Xperia 2 bude mít 6,1 palců velký displej (Xperia 1 má 6,5 palců). To samozřejmě nezní vůbec jako kompaktní telefon. Jenže Sony používá extrémní poměr stran 21:9. Telefon je více protáhlý a pohodlněji se může ovládat jednou rukou.

Kromě toho má zůstat i 4K rozlišení displeje, OLED panel, tři fotoaparáty na zadní straně a také čipset Snapdragon 855. Půjde tedy o prémiový telefon se vším všudy. Design je rovněž identický, jak už jsme mohli vidět dříve na uniklých snímcích.

Je podle vás poměr stran 21:9 správným krokem?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)