Recenze Perfect Ear

perfect ear

Tvůrce aplikace Perfect Ear si na sebe vzal nelehký úkol, kterým není nic menšího, než zlepšit váš/náš hudební sluch a to vše zábavnou formou přímo v telefonu. Aplikace je určena spíše pro hudebníky a ne pro úplné začátečníky, jelikož se moc nezdržuje s vysvětlováním pojmů a ihned vás vrhne na procvičování.

Aplikace nabízí několik druhů cvičení. Prvním z nich je porovnávání intervalů. Uslyšíte dva intervaly a vaším úkolem je porovnat, který je větší. Ve druhém cvičení uslyšíte pouze jeden interval a máte určit jeho velikost. Třetí cvičení může být pro někoho trochu problematické (třeba pro mě), jelikož uslyšíte tón a musíte zazpívat jiný tón, který se vám zobrazí, což není úplně snadné, ani pokud dobře ovládáte své hlasivky :-). Dále zde máme určování stupnic a akordů, určení tónu na základě poslechu a několik dalších cvičení.

Nutno uznat, že autor si dal s aplikací skutečně práci a v nastavení si můžete vybrat hned z několika nástrojů, na kterých se vám budou jednotlivé lekce zobrazovat. Jsou zde kytary (akustická, elektrická), čtyřstrunná a pětistrunná basa a piano, které je podle mě pro začátek nejlepší. U kytar si navíc můžete zvolit i levorukou variantu. Mimo to si v nastavení můžete určit tempo, ve kterém se budou lekce přehrávat, citlivost mikrofonu a dokonce si i můžete určit, ve kterých oktávách mají být zpívací cvičení vzhledem k vaším hlasovým schopnostem.

Perfect Ear svůj účel plní na výbornou a pokud budete pravidelně cvičit, určitě se časem dostaví výsledky a váš hudební sluch se bude zlepšovat. Jedinou výtku bych směřoval k pouze anglické lokalizaci, což může někomu zabránit v použití a plném využití aplikace, ale jinak mi nezbývá než ji vřele doporučit všem, kteří se zajímají o hudbu, případně hrají na nějaký hudební nástroj.

Aplikace je nabízena ve dvou verzích. První je zdarma, jsou v ní reklamy a chybí v ní některá cvičení. Placená má přídavek Pro a stojí cca 36 Kč. Pokud vás aplikace zaujme, rozhodně doporučuju si připlatit za plnou verzi.

 

perfect ear 1

Jan Slovák
O Autorovi - Jan Slovák

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)