Menu

Qualcomm urychlí používání telefonů. A to i těch starších a již vydaných

Společnost Qualcomm představila dnes nový AI Engine, který se bude používat v pozadí telefonu a pravděpodobně o něm vůbec nebudete vědět. Poznat byste to měli ale z používání telefonů, kdy by měla umělá inteligence pomáhat s optimalizací. Největším plusem je nicméně to, že tato novinka není určena jen pro nadcházející vlajkové modely. Fungovat bude i na starších Snapdragon procesorech.

Qualcomm optimalizuje s pomocí AI různé části pro rychlejší používání telefonů

Gary Brotman z Qualcommu uvedl, že nový AI Engine není tvořen žádnými novými součástkami, jde spíše o spojení existujícího hardwaru se softwarem. Výsledkem pak je umělá inteligence, která bude pomáhat optimalizovat používání telefonů.

qualcomm ai

Novinka se samozřejmě objeví v chystaném Snapdragonu 845, ale vzhledem k tomu, že nejsou potřeba žádné nové součástky. Tak AI Engine podporuje i starší Snapdragon 835, Snapdragon 820 a Snapdragon 660. Qualcomm také dodal, že někteří výrobci telefonů jako je Xiaomi, OnePlus, Asus nebo třeba Motorola již podporují část AI Engine a jsou pro jeho plné využití v budoucnosti u svých telefonů se Snapdragon procesorem.

Qualcomm-AI-Engine

Z pohledu uživatele by zjednodušeně měl AI Engine sloužit k tomu, že omezí potřebný čas k provedení různých úkonů, ale také by mohl vylepšit funkce. A to třeba u fotoaparátu, kde by AI mohla pomoct s bokeh režimem, detekcí scény. V budoucnu třeba rozpoznání objektů či osob. Při představení se také zmínilo zvýšení FPS ve hrách, k čemuž se mají využívat komponenty AI Engine. Takhle na papíře to rozhodně vypadá zajímavě, otázkou je, jestli si těchto novinek v reálném použití vůbec všimneme.

Těšíte se na větší využívání umělé inteligence v mobilních zařízeních?

Zdroj: techradar.com

 

Komentáře

Kff

kff 0

22.2.2018 10:29

podle webu: https://developer.qualcomm.com/software/snapdragon-neural-processing-engine-ai

to vypadá na podporu více procesorů:
The NPE SDK supports Qualcomm® Snapdragon™ 845, 820, 835, 625, 626, 650, 652, 653, 660, 630, 636, and 450 as well as the Qualcomm® Snapdragon™ 820Am automotive platform and Qualcomm Snapdragon™ Flight. For Qualcomm® Adreno™ GPU support, libOpenCL.so must be present on device.

Coyd

coyd 44

22.2.2018 10:39

“nový AI Engine není tvořen žádnými novými součástky” Ale no tak :)

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

22.2.2018 10:51

@kff: Pokud to dobře chápu, tak NPE je jedna ze tří klíčových částí AI Engine, která je dostupná na více procesorů. Chybí jím ale jiné části, proto se nebude jednat o plnohodnotný AI Engine. I samotný Qualcomm v tiskové zprávě k AI Engine zmiňuje jen procesory, které máme v článku.

@coyd: Děkuji za upozornění, opraveno. :)

RSS (komentáře k článku)