Prosincové představení novinek od Qualcomm se blíží. Co očekávat?

novinky Qualcomm

Stejně jako každý rok se i letos můžeme těšit na prosincové představování novinek americké společnosti Qualcomm. Už z dřívějších zpráv se dá vyčíst, čeho přesně se zhruba za měsíc dočkáme. Firma hodlá na trh s chytrou elektronikou vypustit několik nových procesorů nejen pro telefony. Jaké novinky Qualcomm pravděpodobně představí?

Jako první stojí za zmínku nástupce dřívějšího procesoru Snapdragon 855. Nový model s číselným označením 865 bude příští rok středem pozornosti hlavně kvůli jednomu důležitému technologickému plánu pro rok 2020 – širší zavádění a využití 5G sítí. Dá se očekávat, že tento požadavek procesor splní díky přímému zabudování 5G modemu. Současné řešení od americké firmy pracuje s odděleným modemem a případné vložení přímo do těla procesoru by bylo jistě vítané. Bude se tím snažit dohnat letošní novinku Kirin 990 5G od Huawei. Této novinky od Qualcomm se pravděpodobně dočká i nová jihokorejská vlajková loď Samsung Galaxy S11. Mezi očekávané pokroky patří i další vývoj jader Cortex-A77. To by mělo pro Qualcomm znamenat lepší postavení v konkurenci se Samsungem a Huawei na poli výkonu.

qualcomm snapdragon procesor telefon

Kromě zmíněného Snapdragon 865 hodlá firma pokročit také ve vylepšení jádra Snapdragon 8cx. Ten ovšem nezamíří do vnitřností chytrých telefonů, ale do hardwarové výbavy notebooků a dalších větších zařízení. Oproti mobilnímu sourozenci by měl být výkonnější z hlediska CPU i GPU, což je u notebooků pochopitelné. K tomuto účelu dříve využíval Qualcomm svůj procesor Snapdragon 850, nyní chce ale postavit něco na míru. Projevit by se to mělo hlavně na mírnějších tepelných omezeních, s čímž se dříve stroje potýkaly.

Vylepšeného procesního výkonu se dočkají také wearables produkty. Novinky Qualcomm chystá i v tomto segmentu. Dosavadní americké řešení v podobě Snapdragon Wear 3100 moc nepřesvědčilo a tak je v jeho nástupce s označením 3300 vkládána velká naděje pro trh s chytrou nositelnou elektronikou. Nový procesor by se měl stát novým srdcem pro Wear OS.

Který zmíněný segment vás zajímá nejvíce?

Zdroj: talkandroid.com

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)