První MIUI telefon představen v Čině!

image406

MIUI ROMku není třeba myslím představovat, snad jen ve zkratce. Jedná se o Android s předělaným grafickým rozhraním, připomínajícím iPhone, rozšířený o několik nových aplikací a funkcí.

V Čině byl dnes představen první mobilní telefon, který půjde do prodeje právě s touto upravenou čínskou verzí Androidu. Představení telefonu má na svědomí firma Xiaomi. Telefon nese hned několik označení: MI-ONE, M1 nebo taky Millet. Co se samotného telefonu týče, nebude to žádný low-end, ba právě naopak. V telefonu nalezneme dvou jádrový procesor MSM8260 Scorpion o taktu 1,5 GHz. Grafický čip pak bude Adreno 220 a telefon bude doplněn o operační paměť o velikost 1 GB. Interní paměť pak bude 4 GB, pravděpodobně s možností rozšíření o microSD kartu. Fotoaparát bude mít 8 MPx. Na přední straně pak bude velký 4″ displej. To vše bude doplněno o velkou baterii o kapacitě 1930 mAh. hmotnost telefonu by neměla překročit 149 gramů.

Samotná MIUI ROMka by pak měla být postavena na aktuální verzi Android 2.3.5. Na čínském trhu by se telefon měl prodávat za úctyhodných 313 $. My teď jen můžeme doufat, že dorazí i k nám.

image406

image407

Na videu níže můžete vidět, jak telefon vypadá. Dále můžete vidět, jak velké množství schémat je pro MIUI dostupné.

Introducing Xiaomi Phone with MIUI OS

Introducing Xiaomi Phone with MIUI OS

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)