Pouhých 25 vývojářů inkasuje 50 % příjmů v Obchodě Play

zpravicka

Většina zisků z prodeje mobilních aplikací v Obchodě Play je soustředěná v rukách několika mála vývojářů respektive vývojářských studií. Podle analytické společnosto Canalys 25 vývojářů inkasovalo během prvních dvaceti listopadových dnů v americkém Obchodě Play, App Store a prostřednictvím “in-app” nákupů 50 % veškerých příjmů. Dohromady si rozdělili 60 milionů dolarů (cca 1,2 miliardy korun). Vezmeme-li v potaz skutečnost, že ceny placených aplikací se nejčastěji pohybují mezi jedním a třemi dolary, jde o poměrně zajímavé číslo. Druhá polovina zbyla na “všechny ostatní”.

S jedinou výjimkou se jednalo o vývojáře her (tou výjimkou, potvrzující pravidlo, je hudební služba Pandora se svou aplikací Pandora Radio). Ke špiče v inkasování peněz patří známá jména, jako jsou Zynga, Electronic Arts, Disney, Kabam, Rovio, Glu, Gameloft a Storm8 TeamLava.

Hrám na mobilních platformách se obecně daří velmi dobře – ze tří stovek nejlepších placených aplikací v App Store bylo 145 her, v případě Obchodu Play jich ve stejném vzorku bylo 116. V žebříčku “top 300 bezplatných aplikací” bylo v případě Apple 94 a u Googlu 110 her. Analytik Tim Shepherd konstatuje, že “Vzhledem k široké nabídce herního obsahu může být pro jiné kvalitní aplikace těžké získat pozornost, kterou si zaslouží.”

Úspěšná vývojářská studia mívají ve hře vždy několik titulů, které jim vydělávají peníze – například Zynga měla v “horní třístovce” App Store patnáct titulů a v Obchodě Play devět. Podobně Rovio nabízí hned několik variant hry, postavených na osvědčeném konceptu.

Rovio nabízí hned několik variant hry, postavených na osvědčeném konceptu Rovio nabízí hned několik variant hry, postavených na osvědčeném konceptu

Zdroje: TechCrunch a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)