Menu

Aplikace používající Google Hangouts API přestanou v dubnu fungovat

Google již mnohokrát uvedl, že nemá v plánu svou komunikační službu Google Hangouts ukončit, a to ani poté, co loni na konferenci I/O představil dvojici komunikátorů Allo a Duo. Přesto ale Google nyní ukončil podporu a nástroje pro vývojáře třetích stran. Google totiž v tichosti aktualizoval FAQ stránku Google+ Platform pro Hangouts s tím, že žádné nové aplikace již k Hangouts API nedostanou přístup.

Nové aplikace s Hangouts API již nevzniknou, dosavadní přestanou fungovat

Většina stávajících aplikací, které v současnosti používají rozhraní Hangouts API, přestane fungovat 25. dubna. Bude ale existovat několik výjimek, kterých se toto ukončení podpory netýká. Samozřejmě mezi ně patří aplikace, které vlastní sám Google, ale také i některé další, které Hangouts API integrují (např. Slack, RingCentral a pár dalších).

hangouts api - oznámení o zastavení podpory

Jak jsme již zmínili, loni Google vypustil nové komunikační aplikace – Allo a Duo. Google tyto nové aplikace automaticky zařadil do balíků, který předinstalovává do nových telefonů a nahradil jimi Hangouts, které z balíku naopak vyjmul. Nicméně obě aplikace jsou v současnosti určené jen pro smartphony, jako mobilní aplikace, zatímco Hangouts má také podporu na PC a nabízí hluboké propojení s některými dalšími službami, jako třeba GMail a Google Docs. To dělá z Hangouts mnohem lepší nástroj pro obchodní a podnikové prostředí, které Google nadále chystá podporovat.

Spekulace na závěr

hangouts api

Google nechce Hangouts rušit úplně, to již víme. Také víme, že v korporátním a obchodním prostředí patří Hangouts k nejlepším službám pro komunikaci, kde se Google nadále chystá je podporovat. O řadové uživatele Hangouts ale Google už nestojí. Dosavadní uživatelská základna byla několik let opravdu maličká, nyní bude ještě menší, když Hangouts zmizely z předinstalovaných aplikací. Vyvstává tedy otázka, zda nás, běžné uživatele jednou Hangouts opustí zcela. Je možné, že tento balíček pro textovou, hlasovou i video komunikaci nechá Google pouze pro své zákazníky v rámci Google Suite. Myslíte si také, že právě k tomu spěje odebráním podpory Hangouts API pro většinu vývojářů?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Jiří Pleskot

z aplikace
8.1.2017 22:35

Já myslím že Google přišel o uživatele Hangouts už když předělal Talk na Hangouts.

LufyCZ

8.1.2017 22:38

Jiří Pleskot: +1

Miroslav Baranko

8.1.2017 23:50

mna zaujima co s kreditom na google voice? kedze pouzivam hangout dialer na volania.

Dimmu Boy

9.1.2017 8:04

uzasne.. teraz ked som si konecne rozbehal klienta pre linux ohlasia koniec? a to dokocna Allo nema ani ziadneho klienta pre pocitac

Uni

uni -226

9.1.2017 10:21

Tak, po prvním zmrvením ukončením Talk to stejně bylo na vedlejší tak jako tak. Don’t be evil se hodí jen když se porovnáváš s ostatními, jak je přerosteš….

Hoskin55

9.1.2017 16:28

Dimmu Boy:
Já používám tohle, už tak rok a v pohodě, na Linuxu :D Sice je to doplňěk Chromu, ale chová se jako samostatná appka, při používání což je super :)

https://chrome.google.com/webstore/detail/google-hangouts/nckgahadagoaajjgafhacjanaoiihapd?utm_source=chrome-app-launcher-info-dialog

Jiří Trnka

11.1.2017 19:40

G Suite není jen pro firmy. Může ho mít kdokoliv. A zvykněme si, že jednou budeme za GoogleDisk+s ním spojené služby běžně platit. Už nyní jsou velké rozdíly ve službách a funkcích mezi placeným a free.

RSS (komentáře k článku)