Aplikace používající Google Hangouts API přestanou v dubnu fungovat

hangouts-api-konec-podpory-nahledak

Google již mnohokrát uvedl, že nemá v plánu svou komunikační službu Google Hangouts ukončit, a to ani poté, co loni na konferenci I/O představil dvojici komunikátorů Allo a Duo. Přesto ale Google nyní ukončil podporu a nástroje pro vývojáře třetích stran. Google totiž v tichosti aktualizoval FAQ stránku Google+ Platform pro Hangouts s tím, že žádné nové aplikace již k Hangouts API nedostanou přístup.

Nové aplikace s Hangouts API již nevzniknou, dosavadní přestanou fungovat

Většina stávajících aplikací, které v současnosti používají rozhraní Hangouts API, přestane fungovat 25. dubna. Bude ale existovat několik výjimek, kterých se toto ukončení podpory netýká. Samozřejmě mezi ně patří aplikace, které vlastní sám Google, ale také i některé další, které Hangouts API integrují (např. Slack, RingCentral a pár dalších).

hangouts api - oznámení o zastavení podpory

Jak jsme již zmínili, loni Google vypustil nové komunikační aplikace – Allo a Duo. Google tyto nové aplikace automaticky zařadil do balíků, který předinstalovává do nových telefonů a nahradil jimi Hangouts, které z balíku naopak vyjmul. Nicméně obě aplikace jsou v současnosti určené jen pro smartphony, jako mobilní aplikace, zatímco Hangouts má také podporu na PC a nabízí hluboké propojení s některými dalšími službami, jako třeba GMail a Google Docs. To dělá z Hangouts mnohem lepší nástroj pro obchodní a podnikové prostředí, které Google nadále chystá podporovat.

Spekulace na závěr

hangouts api

Google nechce Hangouts rušit úplně, to již víme. Také víme, že v korporátním a obchodním prostředí patří Hangouts k nejlepším službám pro komunikaci, kde se Google nadále chystá je podporovat. O řadové uživatele Hangouts ale Google už nestojí. Dosavadní uživatelská základna byla několik let opravdu maličká, nyní bude ještě menší, když Hangouts zmizely z předinstalovaných aplikací. Vyvstává tedy otázka, zda nás, běžné uživatele jednou Hangouts opustí zcela. Je možné, že tento balíček pro textovou, hlasovou i video komunikaci nechá Google pouze pro své zákazníky v rámci Google Suite. Myslíte si také, že právě k tomu spěje odebráním podpory Hangouts API pro většinu vývojářů?

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (7)