Google může vypnout Android Auto na některých telefonech. Jak tomu předejít?

Android Auto ladění USB

Android Auto se stalo velkým pomocníkem mnoha řidičů. Google neustále pracuje na zdokonalování jeho funkcí a zvyšování bezpečnosti. Android Auto může totiž v určitých situacích kriticky promluvit do lidské bezpečnosti při používání automobilu. Google se rozhodl zpřísnit pravidla pro používání Android Auto a při zapnuté funkci Ladění USB může brzy aplikace přestat fungovat úplně. Jak předejít zablokování Android Auto?

Pokud někdy s telefonem děláte i méně standardní úkony, kdy je potřeba mít povoleny vývojářská nastavení systému Android, tak se vás může tato situace týkat. Poslední rozborka aplikace Android Auto totiž naznačuje, že Google se možná chystá zablokovat přístup právě telefonům, které mají povolena Vývojářská nastavení, respektive zapnutou funkci Ladění USB. Na každém telefonu s Androidem může vývojářské menu aktivovat běžný uživatel, takže se jedná o poměrně častou situaci.

Android Auto
Android Auto
Android Auto ladění USB - upozornění

Jak vypnout Ladění USB v Androidu?

Pokud Google tuto restrikci v budoucnu skutečně zavede, tak se na displeji objeví upozornění ve stylu „Připojení k vozidlu může být zakázáno, pokud je povoleno Ladění USB.“ Pokud v menu svého Androidu tedy vidíte možnost „Vývojářská nastavení“ tak se ujistěte, že je vypnuta volba „Ladění USB“ (z pravidla první přepínač úplně nahoře). Pokud v nastavení svého telefonu vůbec vývojářské menu nevidíte, tak to znamená, že nebylo nikdy aktivováno. Tento problém vás tudíž nemusí trápit. Zavedení takovéto restrikce ze strany Google je pochopitelné, protože telefony se zapnutou volbou Ladění USB se mohou teoreticky chovat odlišně. Především být zranitelné vůči bezpečnostním hrozbám.

Hit the road with Android Auto’s new look

Hit the road with Android Auto's new look

Máte na Androidu aktivované nastavení pro vývojáře?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)