Škodlivé aplikace neustále zaplavují obchod Play, Google se snaží zakročit

škodlivé a nebezpečné aplikace google play

Ačkoliv Google Play patří mezi nejbezpečnější místa, kde lze sehnat aplikace, se stále setkáváme se zprávami, že obchod zaplavily škodlivé a nebezpečné nástroje, které okrádají, nebo jinak ohrožují své uživatele. Varování o nebezpečí, které škodlivé aplikace v Google Play přináší jsme mohli zaznamenat také v několika minulých týdnech. Společnost se nyní snaží těmto situacím zabránit a zpřísňuje proto vývojářům pravidla pro publikování.

Škodlivé aplikace v Google Play připravují o peníze

V minulém týdnu bylo zaznamenáno dalších 85 aplikací obsahujících AdWare, které si obchodu Play stáhlo přes 8 milionů uživatelů. Tyto aplikace plnily například funkci foto editorů, namísto přínosu však uživatelům, kteří je nainstalovali, nabídly jen reklamu a zaplavily jí celé zařízení. Reklama pak není jediný způsob, který hackeři pro svůj zisk používají. Mohou také například využít zpoplatněné zasílání zpráv apod. Kdykoliv taková situace nastane jsou všechny odhalené škodlivé aplikace z obchodu vymazány. Google se však nyní snaží přijít s účinnějším řešením, které má spíše povahu prevence.

Rozhodl se prodloužit dobu schvalovacího procesu pro aplikace tak, aby mohly být jednotlivé nástroje pečlivěji posouzeny. Zpozdí se tím tedy vydávání nových aplikací, což se setkalo s nevolí mezi vývojáři, kteří takto nemohou počítat s určitým datem vydání jejich díla. Aplikace, které vývojáři do Google Play umisťují prochází kontrolou na malware nazvanou Google Play Protect, občas se však stane, že nebezpečné nástroje proklouznou. Nový systém schvalování se tak snaží těmto chybám zabránit a udělat z obchodu bezpečnější místo.

Myslíte, že se omezí nebezpečné aplikace v obchodu?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)