Čekáte na Clubhouse pro Android? Už se ví přibližné datum vydání

Android Clubhouse aplikace datum vydání

Těšíte se na vydání Android verze audiokomunikační sociální sítě Clubhouse? Její popularita, která je doposud oficiálně exkluzivně omezena na platformu iOS, po prvních týdnech významně spadla. Nicméně spousty uživatelů konkurenčního systému na ni stále čekají. Autoři tohoto projektu nás přitom už před několika týdny informovali, že se oficiální androidí varianta začala chystat. Po zhruba dvou měsících zazněly další bližší informace. Datum vydání Android verze aplikace Clubhouse prý nejspíš bude květnové.

clubhouse android

O novinky se podělili dva vývojáři, kteří na úpravách a překlopení aplikace z jedné platformy na druhou pracují. Na Twitteru se nejprve pochlubila @mopewa_o se dvěma snímky, které porovnávají starší a nejnovější grafickou podobu aplikace. Jde z nich mimo jiné rozeznat, že druhá verze běží na telefonu Pixel. Tento tweet o pár hodin později sdílel @morqon s komentářem, že práce probíhají šest týdnů a “vypadá to dobře”. K tomu doplnil zásadní info, že datum vydání Clubhouse aplikace pro Android bude spadat zhruba někam do května. Jsme zvědaví.

V průběhu těchto prací došlo ještě mimo jiné k tomu, že Clubhouse zavedl možnost finanční podpory pro tvůrce. Posluchači tak mohou řečníkům posílat peníze přímo v aplikaci. Clubhouse ani App Store přitom prý žádná procenta nestrhávají. Za zmínku také určitě stojí mezinárodní projekt s českou účastí, který už přivedl Clubhouse na Android neoficiálně.

Láká vás vyzkoušet Clubhouse? Co vás na něm zajímá?

Zdroj: phandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)