Češi vydali Android alternativu aplikace Clubhouse. Zkusíte ji?

Android aplikace Clubhouse lite

Stále se poohlížíte po Android variantě aplikace Clubhouse? Tento aktuální fenomén je zatím oficiálně dostupný pouze majitelům Apple telefonů a tabletů. Na tom se doposud nic nezměnilo. Vývojáři této služby nedávno slíbili, že práce na Android verzi je pro ně momentálně prioritou, nicméně datum vydání neznáme. Co se tedy dá dělat? Pokud vyloženě čekáte na oficiální vydání, můžete jen čekat. Pokud se ale chcete pustit do experimentu, tak v Obchodě Play se nachází Android aplikace Clubhouse lite (momentálně přejmenovaná na Klubovna: Klient pro Clubhouse audio chat), za kterou stojí velkou měrou čeští vývojáři. Ti v rámci spolupráce na open source projektu zužitkovali práci mezinárodního týmu.

Aplikace se snaží ze svého vzoru převzít maximální množství prvků včetně designu. Nicméně jelikož je přepracovaná na úplně jinou platformu, pro kterou i autoři originálu své dílo zatím ladí, nefunguje úplně identicky. Například samotnou registraci účtu nebo přidání jiných uživatelů ke sledování doporučují čeští vývojáři provést na zařízení s iOS. Následné přihlašování, poslouchání, mluvení nebo prohlížení dalšího obsahu už funguje.

Klubovna: Client for Clubhouse audio chat
Klubovna: Client for Clubhouse audio chat

Nejsme si úplně jistí, jak moc „čistá“ je aplikace Clubhouse lite z hlediska různých práv, nicméně na Android přístrojích už je skutečně dostupná. Google s ní tedy při schvalování evidentně zatím neměl problém. Jde o projekt s volně přístupným kódem, který může kdokoli využít pro další rozvoj či tvorbu vlastní aplikace.

Jaký máte názor na fenomén Clubhouse?

Zdroj: Obchod Play

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)