Android 12 DP2 přehled novinek (galerie obrázků). Co se vám líbí nejvíc?

Android 12 DP2 přehled novinek

Google uvolnil již druhou vývojářskou verzi Androidu 12. Přehled novinek v Android 12 DP2 nám ukazuje některá zajímavá vylepšení. Pokud jste majitelem jednoho z vybraných modelů, tak už můžete tuto verzi zkoušet. Jaké jsou největší novinky druhém developer preview?

Kompletního přepracování se dočkala nabídka s widgety. Menu widgetů v Androidu 12 DP2 zobrazuje pouze jako seznam aplikací a až po kliknutí na konkrétní aplikaci se zobrazí dostupné widgety. Nové provedené vypadá přehledněji než stávající stav.

Změny vzhledu se dočkala zamykací obrazovka. Obrazovka pro zadání číselného kódu i obrazovka pro odemčení gestem mají nyní modernější a vzdušnější design.

Přepracovaný je režim PIP (obraz v obraze). Jeden klik do okna s videem už ho nezvětší, ale pouze zobrazí prvky ovládání. Dvojité poklepání přepíná mezi malým a velkým oknem. Okno s PIP také lze dočasně odsunout na okraj obrazovky, kdy vyčuhuje jen malá část. Možné je také zoomování roztažením dvěma prsty.

Přibyly také možnosti pro ovládání telefonu jednou rukou.

Do Androidu 12 se nejspíš chystají i novinky pro poměrně opomíjené Androidové tablety. V Pixel Launcheru běžícím na Android 12 DP2 se na velkých obrazovkách objevila nová možnost. Na spodním okraji obrazovky je nový panel aplikací, který zobrazuje poslední spuštěné aplikace. Jedná se vlastně o pohodlnější provedení multitaskingu. Novinka je nejspíš v plánu pro velké displeje jako jsou tablety a skládací nebo ohebné telefony.

Verze Android 12 DP2 je zatím dostupná pro majitele telefonů Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G a Pixel 5. Nikdy ale nedoporučujeme instalovat tyto rané verze systému na váš hlavní telefon, jelikož hrozí ztráta dat.

Pokud chcete vědět, kdy se dostane Android 12 k běžným uživatelům, tak plán Googlu je následující. V květnu by měla vyjít první Beta verze Androidu 12, která už má být poměrně odladěná a vhodná pro testování nejen pro vývojáře. Betaverze budou vycházet až do konce léta a finální uvedení hotového Androidu 12 proběhne nejspíš v září.

Co říkáte na přehled novinek v Android 12 DP2?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)