Google bude vyvíjet i hry. V Montrealu otevírá vlastní studio Stadia

studio Stadia Games and Entertainment

O projektu Google Stadia jste už pravděpodobně slyšeli. Pokud ne, tak vězte, že jde o projekt cloudového hraní her, ke kterému nebudete nutně potřebovat silný hardware, ale zejména rychlé internetové připojení. Zjednodušeně řečeno zařízení, které máte u sebe, neobstará herní výkon, ale pouze její zobrazení. Samotný běh videohry probíhá na serveru jinde. Na stejném principu cloudového hraní funguje například také nVidia SHIELD či PlayStation Now. K těmto konkurentům se rozhodl přidat také Google a vyvinul platformu Stadia, která po dlouhých přípravách vstoupí na trh již 19. listopadu. Fanoušci jsou natěšení a aby toho nebylo málo, americký gigant 24. října oznámil další novinku – zakládá vlastní herní studio Stadia Games and Entertainment.

google stadia

Zprávu, která oficiálně oznamuje vstup Google mezi herní vývojáře, zveřejnila na firemním blogu vedoucí projektu Stadia a nyní i šéfka nově vzniklého studia Jade Raymondová. Ta je bývalou producentkou Electronic Arts či Ubisoftu. Domovskou adresou vývojářského týmu bude kanadský Montreal. Studio Stadia Games and Entertainment bude pro tuto službu od Google vyvíjet hry rozmanitých žánrů a stylů. Pravděpodobně se ale ještě na žádné vůbec nepracuje. Přímo v oznámení vedoucí studia odkazuje na náborové inzeráty a závěrem svého textu láká do týmu vývojáře z celého světa. Dá se tedy předpokládat, že studio momentálně není moc početné a startuje v podstatě od nuly.

Velkou neznámou je, kdy tým vydá pro tuto platformu první hru. S tím se pojí otázka, jak vysoko vlastně míří. Jestli se spokojí s kvantitou a rychlejším vydáváním menších titulů, mohli bychom se dočkat třeba už za rok. Podle slov šéfky Raymondové, že nechtějí být “jen dost dobří”, to ale vypadá spíš na pravý opak. V takovém případě může první hra studio opustit i za několik let. Google ovšem dal jasně najevo, že to s herním průmyslem myslí opravdu vážně – nové založené studio Stadia Games and Entertainment je toho důkazem.

Fandíte cloudovému hraní her?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)