Appky postavené na Google službách v Huawei mobilu? Nastal pokrok

Huawei Choice SDK

Společnost Huawei před pár hodinami oznámila, že uzavřela partnerskou smlouvu s firmou Bluesource a využije její prostředí Choice SDK (software development kit). Díky němu může čínský gigant vývojářům umožnit mnohem jednodušší přípravu aplikací pro jeho telefony. Jak je známo, mobily Huawei mají zakázáno používat tzv. mobilní služby Google (GMS). Spoléhají se místo nich na vlastní základ Huawei Mobile Services (HMS). A když chtěl doposud autor aplikace postavené kolem GMS dostat své dílo i na HMS (potažmo do obchodu AppGallery), musel si s tím dát hodně práce. To má nově představená novinka eliminovat.

HMS Core AppGallery počítače

Huawei pomůže vývojářům skrze Choice SDK

“Choice SDK usnadňuje vývojářům transformovat stávající služby založené na rámcích GMS a Firebase na aplikace použitelné v HMS. To významně ušetří náklady a čas při vývoji aplikací. Zároveň se fungování na zařízeních Huawei obejde s výrazně nižším úsilím,” popisuje čínský gigant v tiskové zprávě. Bluesource původně vyvinul Choice SDK jako přepínací řešení pro rakouskou Raiffeisen Bank v rámci pomoci bance ve zpřístupnění aplikace uživatelům Huawei. Prostředí bylo nyní zpřístupněno jako software s otevřeným zdrojovým kódem. Takže ostatní značky a vývojáři mohou své aplikace přizpůsobovat rychleji a pohodlněji.

Myslíte, že AppGallery někdy přeroste Obchod Play nebo App Store?

Zdroj: TZ Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)