Pintail – ztratili jste telefon?

No Image-02

pintailMožná že už se vám stalo, že jste byli někde venku a potřebovali si na chvíli odložit mobil. Ve spěchu jste na něj pak zapomněli a bohužel se stane i to, že nevíte ani kde přesně jste ho nechali. Pro takové zapomnětlivce je tu aplikace Pintail.

Jak to celé funguje? Po nainstalovaní a spuštění aplikace zadáte svůj pin. A nyní, když chcete zjistit, kde je váš telefon, jednoduše pošlete smsku ve tvaru locate a váš pin. Jakmile dorazí tato zpráva na váš přístroj s  nainstalovaným Pintailem, aktivuje se gps (ovšem za předpokladu, že ho máte zapnuté), zjistí souřadnice a pošle dotaz na google mapy. Poté je vám odeslána zpět zpráva kde se nachází váš Android.

 

Pokud zmáčknete tlačítko Menu a stisknete volbu Settings, dostanete se do nastavení. První možnost, kterou uvidíte, je nastaveni pinu. Ten si můžete kdykoliv změnit. Důvod, proč se zavedl pin, je myslím jasný. Je to z bezpečnostního důvodu, aby se zamezilo cizím osobám zjišťovat vaši polohu.  Respond to request zapíná nebo vypíná službu pintail. Třetí z nabídky nastavení je omezení počtu odeslaných zpráv za den. Přece jen by se mohl najít někdo, kdo by toho zneužíval a pak by se to mohlo i prodražit. Přesnost polohy se dá nastavit v Prefer Location. Defaultně je nastaveno přesné vyhledávání. To znamená, že se k určení vaší pozice použije GPS. Pokud není GPS aktivováno, využije se AGPS. Nebo můžete hned od začátku využívat AGPS,  je to šetrnější metoda pro vaši baterii, ale za cenu horšího výsledku při vyhledání vašeho telefonu. Poslední možností je další omezení proti zneužití. V této volbě se nastavuje časový interval, který nám určuje po jaké době můžeme opět zaslat následující požadavek na určení polohy.

 

Kdo sáhne po Pintailu? Lidi, co zapomenou i svojí hlavu doma, nebo se může využít k nalezení, když vám někdo mobil ukradne. Našlo by se jistě spoustu využití. Opět u této aplikace není lokalizace, ale program se snaží být co nejjednodušší. Ještě bych ocenil, kdyby uměl Pintail odeslat dané souřadnice. Momentálně vám pošle popis, kde by se mohl Android nacházet. Jinak žádné jiné chyby jsem nenašel. Někomu by se mohl zdát tento program zbytečný, ale myslím, že si najde spoustu příznivců už jen kvůli zmenšení strachu o krádež.

 

pintailnastaveni-pintail

  • Screeny Pintailu (zleva uvodní obrazovka, nastavení)

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Jak funguje dotykový displej?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefony archiv archiv
8 min. uložit na později
htc_magic_sense_ui_250x250

HTC magic

Telefony archiv archiv
4 min. uložit na později
No Image-01

Quickforward – jednoduché přesměrování

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
No Image-02

Astro – File manager pro Android

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později

Komentáře (0)