Philips má ambiciozní smartphone s 5,5 QHD displejem

phillips_aurora_1966_2

Značku Philips si málo kdo z nás spojí s mobilními telefony. I když možná tušíme, že společnost něco takového vyrábí, pravděpodobně jsme telefon od Philipsu ani nedrželi v ruce. Novinka s 5,5″ QHD displejem to sice pravděpodobně nezmění a po milionech se prodávat nebude, přesto se jedná o zajímavý počin.

philips-aurora

Pod označením Philips i966 Aurora se skrývá model obsahující procesor Snapdragon 801, velkou porci RAM (3 GB) a vnitřní 32GB pamětí. Chloubou může být i 20,7MPx fotoaparát, jenž dodalo Sony. Nezapomnělo se ani na oblíbenou součástku posledních měsíců, tedy přední “selfie” fotoaparát, který disponuje rozlišením 8 MPx. Baterka poskytne 3 000 mAh, čili byste s přístrojem měli vydržet celý den.

philips-i966-aurora

Nevýhody? Pravděpodobně se bude prodávat jenom v Číně a neběží na čistém Androidu, nýbrž na nadstavbě YunOS. Nadstavbu má většina Android telefonů, řeknete si, ale YunOS vychází pouze ze základů systému se zeleným robotem a spoléhá se na další nezávislou linuxovou platformu. Cenovka bude ekvivalentem zhruba 600 dolarů (13 100 Kč).

Zdroj: AndroidHeadlines.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)