Patent Googlu odhaluje, že jeho VR se bude ovládat smartphonem

patent-googlu-vr-nahledak

Již od květnové konference I/O 2016 víme, že Google se chystá vydat vlastní VR headset. Letos představená platforma DayDream, která je součástí Androidu 7.0 Nougat, dává tušit, že se o výkon bude starat sám smartphone. Až dosud jsme ale netušili, jak se vlastně bude headset ovládat. Google tehdy na konferenci ukázal obrysy jakéhosi headsetu s ovladačem, ale moc jsme se toho nedozvěděli. O to zajímavější je patent Googlu, který byl před pár dny zveřejněn.

Patent Googlu předvádí smartphone připojený kabelem

Nový patent odhaluje mnohé zajímavosti. Například na něm můžeme vidět, že smartphone, starající se o ovládání i výkon, je k headsetu připojen kabelem, podobně jako se připojuje například LG G5 k headsetu LG 360 VR, který byl představen letos na MWC. Samotný headset je ale dle obrázků značně větší. Mohl by dosahovat přibližně velikosti Gear VR od Samsungu.

patent googlu

Podle informací se ale jedná o opravdu nový patent. Zveřejněn byl 15. září, takže je velmi pravděpodobné, že se nejedná o zařízení, kterého bychom se měli dočkat v příštích dvou týdnech. Je možné, že jde o zcela jiné, nové zařízení, než očekáváme, že Google představí 4. října spolu s telefony Pixel. Pokud tedy Google opravdu slibovaný VR headset v tomto termínu představí.

Zdroj: androidheadlines.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)