Pařba na víkend – tipy na Android hry

raging

Dnešním dnem začínáme publikovat pravidelný seriál se staronovým názvem “Pařba na víkend – tipy na Android hry”. Každý týden Vám přineseme několik zajímavých tipů na hry, které otestujeme. Dneska začínáme prvním dílem a máme pro vás připravený “nášup” těch nejlepších her pro Android. Věřím, že většina z nich se vám bude líbit. Začínáme.

Raging Thunder 2

O Raging Thunder 2 můžeme bezesporu říct, že se jedná o nejlepší závodní hru pro Android. Důvodů je nespočet. Plynulost, velmi hezká grafika, kompatibilita i s low-end telefony, avšak grafický akcelerátor je nutností, jak už to u 3D her bývá.

Tato hra vzešla z herního studia Polarbit,  které má na svědomí mnoho dalších kvalitních her, jako například Reckless Racing apod. Hra se příjemně ovládá pohybovým čidlem telefonu a ve vyšších verzích lze dokonce nastavit ovládání pomocí tlačítek na displayi. Raging Thunder 2 nabízí několik herních módů zaměřených ať už na jednorázové survival módy a tomu podobné, tak na velmi zábavnou kampaň. V ní je možné  závod co závod vydělávat peníze, za které si potom můžete nakoupit nejrůznější “žihadla” a doplňky zlepšující jejich atributy. Na Internetu se v posledních dnech objevují spekulace o nástupci Raging Thunder 2, takže uvidíme, co přinese čas.

raging thunder1 raging thunder2

hi 256 1 07f274a24220fcd67defc7c29ba904790e2cbfca
Raging Thunder 2
polarbit
Verze 1.0.10 (18. 3. 2011)
Velikost 2,1 MB
1.5+

ptbQOgbkoAAAAASUVORK5CYII=
86,69 Kč

z77a+Qgv+As6L6w5gUN2VAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

MX Moto

je závodní hra, ve které se v roli malého motorkáře vydáte na motokrosové dráhy, kde se budete snažit dojet do cíle. Zní to sice jednoduše, ale není tomu tak. Jednotlivá kola jsou stále složitější a když se například neustále nemůžete dostat přes stejnou překážku, vaše nervy začnou pracovat a víte jak to dopadne? Pokud jste si mysleli, že vypnutím této hry a děláním jiné činnosti, tak jste na omylu. MX Moto je totiž tak návyková hra, že klidně ani nepůjdete spát, dokud nedohrajete level, ve kterém jste :). Hra se ovládá nahýbáním telefonu ze strany na stranu. Jedná se o jednoduchý způsob jak motorku vyvažovat.

moto moto2

hi 256 1 7744fd1a5cbd7227dbf39678c39fd16fab23a4e3
MX Moto
Camel Games
Verze 1.6.9 (8. 3. 2011)
Velikost 2,6 MB
1.6+

GkpawYE0a1A2bQOSukFMIhiCVhd9UcMcHmOTFBydh02bsWh2SSHitbddwTnUzMTc2Y+m3rTMTkoT8Bkuf99e88+betVwD8Dk+8mN0pTUpPAAAAAElFTkSuQmCC
34,57 Kč


Zdarma

Splinter Cell: Conviction

Máme tady další předělávku PC hry a to Splinter Cell Conviction. Jedná se o stealth akci, kde záleží pouze na vás, jaký styl hraní si zvolíte. Stealth stránka hry je navržena velmi podobně jako v PC verzi. Když stojíte za bednou a strážný si vás všimne, vytvoří se obrys vaší postavy (hlavního hrdiny Sama Fishera), který setrvá na místě, abyste věděli, kde přesně jste byli  spatřeni a kam se musíte v tu chvíli schovat pro zmizení z dohledu. Umělá inteligence je někdy ale natolik legrační, že už si sami říkáte: “To mě snad už přece musí vidět”, jenže ne, nevidí vás :)

splinter Cell Conviction HD for Android spinter cell 2

splinter cell conviction thumb
Splinter Cell Conviction
Gameloft
Verze 3.1.6
Velikost 2 MB
2.1+
WVGA

DZXtSjmD2YAAAAASUVORK5CYII=
87 Kč

Tank Hero

Tankové bitvy s vynikající hratelností a ještě lepší grafikou? Ano, to je Tank Hero. Na výběr zde máte 2 herní módy a to campaign a survival. Kampaň samotná nabízí 40 levelů, které jsou pochopitelně neustále složitější. Hra se ovládá joystickem, umístěným v levé části displaye, systém míření je založen na jednoduchém principu a ten zní: kde se prstem dotknu, tam střelím. Pokud tedy máte šikovné prsty a slušný odhad, dočkáte se především vítězných tažení. Aby hra nebyla stereotypní, neustále se mění nepřátelé a také se dočkáte vylepšení palebného arzenálu. V pozdějších kolech vám například přinese dalekonosné střely, umožňující let přes překážky.

screen

hi 256 0 9627e8c396217506132f25d23e24771f821d4b9f
Tank Hero
Clapfoot Games
Verze 1.3 (26. 3. 2011)
Velikost 9,4 MB
2.1+

qWzTWO5YJHQVsj9YhXn6vz0z+besK4L8AeDEWjZslPfYAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Modern Combat Sandstorm

Call of Duty pro Android, tak bych nazval tuto válečnou 3D hru. Od prvotního spuštění hry až po úplný konec věřím, že většině z vás tzv. poteče slina anebo budete jen zírat s otevřenou pusou a když ani to ne, tak alespoň budete žasnout nad vynikající grafikou, délkou hry, která má mimochodem 10 misí, a obrovským množstvím zbraní. Modern Combat Sandstorm dokonce obsahuje také nascriptované situace dodávající hře spád a proto budete mít pocit, že jste opravdu v akci. Hra je primárně optimalizována pro telefony s vyšším rozlišením, na kterém si Gameloft u novějších her zakládá.

modern-combat-1

ModernCombatSandstorm
Modern Combat Sandstorm
Gameloft
Verze 3.2.7
Velikost 5 MB
2.1+
WVGA

DZXtSjmD2YAAAAASUVORK5CYII=
87 Kč

Video

[poll id=”20″]

Na tomto místě může být v dalším díle video. Stačí, když budete hlasovat v anketě “Chtěli byste u článků častěji videa?”.

Budeme rádi nejenom za hlas v anketě, ale za jakýkoli váš návrh nebo připomínku, o kterou se s námi podělíte v komentářích. Všechny Vaše reakce pečlivě zvážíme a pokusíme se aplikovat do dalšího dílu.

 

 

 

 

 

 

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)