Pařba na víkend #291 – Troufnete si zkrotit tuhle mobilní mlátičku?

Pařba 291 - Tipy na android hry

V dnešní Pařbě 291 si ukážeme dvě parádní hry – výborný fotbálek PES 2019 a mlátičku Final Fighter. Ty doplní kouzelná platformovka Heart Star a jednoduchá arkáda Bouncy Hoops. Plus jako vždy na vás čeká ještě jedna bonusová hra. Která? To se dozvíte v našem článku!

Bouncy Hoops One-Tap Basketball – Nečekaně chytlavá hříčka

Dnešním zástupcem casual her je basketbalový Bouncy Hoops. Pokud vás basketbal nebaví, tak se nenechte odradit. Bouncy Hoops není simulátor basketbalu. Z tohoto sportu si hra bere jen jeden prvek – střílení míče do koše. Hra se ovládá velice jednoduše jedním tlačítkem. Po klepnutí na obrazovku míč vyskočí. Hráč se přesně načasovanými odpaly snaží dostat míč do koše.

Aby vás hra nezačala rychle nudit, vývojáři pro vás připravili tři herní módy – arkádový, časově omezený a tzv. „climb“. První si představíme arkádový mód. Jakmile trefíte míč do koše, dostanete extra čas navíc a pokračujete ve hře, dokud vám nějaký čas zbývá. Když vám čas uplyne – konec hry. V časově omezeném módu máte od začátku jednu minutu vstřelit co nejvíce bodů. Nejzajímavějším módem je „climb“. V něm nehrajete na basketbalovém hřišti. Podlahu herní obrazovky v něm tvoří láva, které se váš míč nesmí dotknout. Zároveň hladina lávy neustále stoupá vzhůru. S míčem tak musíte neustále šplhat nahoru. Nahoru však vždy můžete až poté, co vstřelíte nejbližší koš.

Bouncy Hoops – Trailer

Bouncy Hoops - Trailer

Bouncy Hoops svou hratelností trochu připomíná Super Fowlst z Pařby 289. Ale obě hry mají rozdílné publikum. Super Fowlst představuje herní výzvu, zatímco Bouncy Hoops nabízí spíše relaxační hratelnost. I z toho důvodu nás v Bouncy Hoops překvapil férový přístup k monetizaci. Nenajdeme zde prémiový obchod a reklam je spíše méně. Navíc se lze všech reklam zbavit už za 29 Kč. Palec nahoru. Bouncy Hoops vyšla na Androidu 31. května 2017. Od té doby zaznamenala přes pět set tisíc stažení. Výsledné hodnocení činí dobrých 4,4*.

Bouncy Hoops
Bouncy Hoops

Final Fighter – máte chuť dát někomu po čuni?

V předešlých deseti Pařbách jsme si nepředstavili ani jednu mlátičku. To je rest, který musíme napravit! Final Fighter se odehrává v blízké budoucnosti, ve které spolu bojují lidé a hybridi. Hra obsahuje bohatou kampaň, ve které hráč vstoupí do organizace Soul Fighter, jenž bojuje se zmíněnými hybridy. A jak sami tušíte – příběh je zamotanější, než se zdá na první pohled.

Systém ovládání je velice komplexní. Těšte se na velkou spoustu komb, speciálních útoků, protiútoků a systém blokování. Nejedná se tak o bojovku s jedním tlačítkem. Zdejší tutoriál je velice obsáhlá záležitost. Bohužel zároveň nejde přeskočit, takže než se jím prokoušete uplyne spousta času. Jedním z nejdůležitějších prvků mlátiček jsou postavy. Těch zde najdeme dostatek. Na začátku je k dispozici jen Mai, ale dalším hraním odemknete další postavy. V kampani si přitom osaháte i další, běžně nehratelné postavy.

Final Fighter Official Trailer

Final Fighter Official Trailer

Grafika je jedním slovem parádní. Samozřejmě nese určité asijské prvky, ale tak to mají prakticky všechny známé bojovky jako Tekken nebo Soul Calibur. Upřímně nás trochu překvapilo, jak hra běží plynule i na lowend zařízeních. Kvůli grafice je hra bohužel docela macek – počítejte s tím, že hra vám na úložišti nějaký ten GB místa zabere. Final Fighter dorazil do Evropy teprve nedávno – 12. března 2019. Aktuálně hru stáhlo přes sto tisíc lidí, kteří hře udělili průměrné hodnocení 4,3*.

Final Fighter: Fighting Game
Final Fighter: Fighting Game

Colorzzle – Logická hra může být i hravá

Ani v této pařbě nechybí kvalitní logická hra. Colorzzle k nám dorazila až z daleké Jižní Koreje. Jde o prvotinu dvojice tamějších vývojářů. Zároveň se jedná o prémiovou hru, jenž ale nese akceptovatelnou cenovku 24 Kč. Dále je dostupná i verze zdarma, jenž obsahuje polovinu herních úrovní. I v Koreji zřejmě mají rádi upravené zen zahrádky, protože cílem hry je seřadit herní bloky tak, že z nich nakonec vyraší rostlinky.

Každý herní blok nese nějakou barvu. Na začátku jde jen o to seřadit bloky dle barev – modré k modrým, červené k červeným apod. Velice brzy ale zjistíte, že barvy jdou kombinovat. Sousedící modrý a červený blok tak spolu vytvoří fialovou barvu atd. Hra postupně začne nabízet nové herní prvky (jako přepínač barev) a náročnost začne mírně růst. Hra tak udrží vaši pozornost až do konce.

Colorzzle_DarongStudio_플레이영상

Colorzzle_DarongStudio_플레이영상

Grafické zpracování je minimalistické až na kost, ale zároveň Colorzzle vypadá velice pěkně. Hra nám svým zpracováním hodně připomínala hry Scalak nebo Push, o kterých jsme psali v minulých dílech Pařby. Colorzzle nabídne celkem sto herních úrovní. Přesto hru dohrajete pravděpodobně velice rychle – Colorzzle je spíše relaxační logická hra. Tato hra vám náročností nervy drásat nebude. Díky tomu, že jde o placenou hru, tak zde nenajdete prémiový obchod ani reklamy. Colorzzle je dostupná na několika platformách včetně iOS, Steamu a Google Play. Vydání hry na Androidu proběhlo 25. listopadu 2017. Na Google Play hru nainstalovalo přes sto tisíc hráčů, kteří ji udělili výborné hodnocení 4,7*.

Colorzzle Free
Colorzzle Free


PES 2019 Pro Evolution Soccer – Výborná hra pro fotbalové fandy

Nedávno (v Pařbě 288) jsme si ukázali hokej v podobě Hockey All Stars. Teď tu máme červen, venku svítí sluníčko – nejvyšší čas srovnat skóre a začutat si s virtuální merunou v PES 2019 Pro Evolution Soccer. Krátce po spuštění hry nás Konami drobně zklamalo. V PES 2019 není licence české ligy (což nás nepřekvapilo), ale ani Ligy Mistrů a Evropské ligy. Licencovaných týmů hra příliš nenabídne. I když to není úplně pravda, protože hra technicky nabízí spoustu licencovaných lig. Akorát tyhle vedlejší ligy z Chile, Dánska, Číny nebo Thajska, typického českého fandu příliš nepotěší. Naštěstí v kategorii ostatních týmů nalezneme alespoň jednoho českého zástupce – Slávii.

PES 2019 nabídne hned několik herních módů. Můžete hrát singleplayer kampaň, online proti dalším hráčům a lokální multiplayer pomocí bluetooth. Krom toho hra nabízí speciální herní události (single i multiplayer). Navíc v kampani nemusíte hrát každý zápas osobně, můžete využít módu simulace. Hra pak posléze připomíná jednoduchý, fotbalový manažer. O svůj tým se totiž musíte starat. Musíte podepisovat nové hráče, ty stávající nechat trénovat, určovat taktiku atd.

PESAM2019 Google US

PESAM2019 Google US

Grafická stránka hry je výborná. Připravte se ale na to, že hra patří k těm objemnějším. Očekávejte přes 2 GB zabraného prostoru vašeho úložiště. PES 2019 obsahuje dvě herní měny – Game points a prémiové MyClub body. V prémiovém obchodu pořídíte jen několik balíčků prémiových MyClub bodů. Ty následně ve hře používáte k rychlejšímu postupu hrou. Android verze fotbalové série PES zaznamenala přes deset miliónů stažení , přičemž si drží solidní hodnocení 4,3*.

eFootball™ 2023
eFootball™ 2023

Heart Star – Pravá láska překoná všechny překážky

Modrý panáček a červená panenka potřebují vaší pomoc! Herním cílem je dostat obě postavičky na konec úrovně. To zní jako libovolná arkáda. Je tu ale malý háček – panáček může chodit jen po modrých a neutrálních platformách, červenými se propadne. Panenka to má obráceně. Naštěstí postavy mezi sebou interagují normálně. Hráč přitom mezi postavami přepíná libovolně. Díky solidně nadesignovaným úrovním nám tak vznikla solidní logická platformovka.

Na chvíli se zastavíme u grafiky, která se náramně povedla. Nese si výrazný pixel artový styl a nese si nádech “roztomilosti”. Použitá grafika výrazně přispívá herní atmosféře. Heart Star hráčům nabídne solidní porci 60 úrovní. Hra je při tom zcela zdarma a neobsahuje žádný prémiový obchod. Reklamy jsou však přítomné. Bohužel nelze zakoupit jejich odstranění. Naštěstí se reklamy příliš často nezobrazují. I když to záleží na tom, jak dobře vám hra (ne)jde, protože reklamy se zobrazují po určitém počtu smrtí vašich postav.

Heart Star iOS Trailer

Heart Star iOS Trailer

Heart Star není zrovna novinkou – na Androidu vyšla již 13. února 2017. Přitom se jedná o remake původní webové verze, která vyšla již o několik let dříve. Hra ale stárne přímo ukázkově, protože byste jí skutečný věk nehádali. Na Androidu si Heart Star zahrál již přes milión hráčů. Udělené finální hodnocení je též nadprůměrné – 4,6*. Pokud jste trpěliví a rádi řešíte překážky, doporučujeme Heart Star vyzkoušet.

Heart Star
Heart Star

Pařba na víkend (další tipy na Android hry):

Hráli jste některou z uvedených her? Dejte vědět v komentářích, jak se vám líbila.

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)