Pařba na víkend #288. Zahrajte si hokej v Hockey All Stars

Tipy na android hry - Hockey All Stars

Mistrovství světa v hokeji je v plném proudu, tak jsme tento týden zařadili hokejovou hru Hockey All Stars. Tu jsme doplnili dvojicí Clean Road a Data Wing. Plus další dvě hry odhalíte až přímo v článku.

Hockey All Stars – Nazujte brusle!

Dnešní titul je v pořadí již šestou hokejovou hrou, kterou mají vývojáři Distinctive Developments na svědomí. Nejde tedy o žádné nováčky v oboru, sic nás minimálně trochu zarazilo, že jde o britské vývojářské studio se sídlem v anglickém Sheffieldu. Ale ostatně proč ne, vždyť letos Velká Británie hraje dokonce MS na nejvyšší úrovni. Povedl se hokej v anglickém podání?

Po spuštění hry na hráče vybafne tutoriál. Je možná trochu delší, než bychom si představovali, ale zase vás hru důkladně naučí. Na jedné straně displeje se nachází virtuální joystick, kterým ovládáte vašeho hráče. Na straně druhé, máte naopak herní akce v podobě tlačítek. Máte na výběr dva typy střel, můžete vypíchnout puk hokejkou, bodycheckovat soupeře, přihrávat, pustit puk kupředu a sprintovat. Možností je hodně. Na začátku se vám může zdát hratelnost hektická, ale jakmile si na ovládání zvyknete, hra vás určitě zabaví. Navíc se na použitou 3D grafiku hezky kouká.

Hockey All Stars (Official Google Play Trailer)

Hockey All Stars (Official Google Play Trailer)

Hockey All Stars toho přináší více. Těšit se tak můžete na stavbu stadionu, získávání nových hráčů, jejich trénování, nastavování taktiky zápasů… Bohužel je vše zpracováno typicky „mobilně“. Hra nese minimálně sedm typů herních „měn“. Například smlouvy můžete prodloužit jen za smluvní tokeny, trénovat můžete jen za trénovací body atd. A jak samozřejmě tušíte – tyto body vypadávají z truh… karetních balíčků. Ty občas dostanete za plnění úkolů, případně je můžete koupit za reálné peníze. Hockey All Stars na Android dorazil 7. února 2019. Za tu dobu přesáhl sto tisíc stažení, přičemž je průměrně hodnocen 4,3*.

Hockey All Stars
Hockey All Stars

Clean Road – Odvrátíte kalamitu?

Clean Road je aktuálně jeden z nejpopulárnějších titulů (nejen) na českém Google Play. Vznikl na východě u běloruských vývojářů SayGames. Pokud vám to jméno něco říká, tak máte pravdu, protože v Pařbě 285 jsme vám představili jejich předchozí hru Twist Hit!. Příliš jsme s ní spokojení nebyli, protože nám přišla docela prázdná. Přesto – nebo právě díky tomu? – drtila žebříček popularity a jedná se velký hit. Je Clean Road lepší?

Nečekejte zde žádný chyták, protože zvolený název hru dokonale vystihuje – vaším úkolem je protáhnout zasypanou silnici a dovolit projet osobním automobilům. Toho docílíte pomocí vašeho náklaďáku s velkou radlicí. Náklaďák jede sám neustále kupředu a vy jen korigujete směr cesty doleva či doprava. Je to z toho důvodu, že se musíte vyhýbat mnoha překážkám. Jde například o zavalené automobily, motocykly, sněhuláky nebo kusy ledu. Naopak můžete sbírat rozsypané zlaťáky, za které si odemknete jiné pluhy. Před sebou nehrnete jen sníh, ale i vysokou trávu a obilí. V logice se zde raději nešťourejme a oceňme alespoň snahu o drobnou vizuální variabilitu. O moc více nám toho hra nenabídne.

Clean Road – Gameplay Trailer (iOS, Android)

Clean Road - Gameplay Trailer (iOS, Android)

Hratelnost je velice primitivní a Clean Road nás zabavil opravdu jen na malou chvíli. Alespoň grafika není špatná a vypadá poměrně k světu. Ale grafika samotná nám nestačí. Hra je prošpikována reklamami, což nevidíme rádi. Alespoň že se jich lze zbavit za 85 Kč. Přesto je hra na výsost úspěšná. Na Androidu se objevila teprve 6. dubna 2019, přičemž si ji stáhlo už přes deset miliónů hráčů. To je pořádný úspěch. I hodnocení je s 4,6* velmi slušné.

Clean Road
Clean Road

Magnet Balls Pro – Kuličky pro všechny

Herní princip je zde velice jednoduchý – spojte tři stejnobarevné kuličky a ony zmizí z herního pole. Pokračujte v ničení, dokud všechny kuličky nezmizí. Nejde tedy o příliš originální počin… Ale ne tak zhurta – Magnet Balls Pro drží v rukávu jeden trik, který hratelnost okořeňuje. Hra využívá akcelerometr, takže pozice kuliček na ploše se dynamicky mění dle polohy vašeho telefonu. Krom odpalování kuliček, tak nakláníte telefonem pro nejvýhodnější pozici.

Magnet Balls Pro nabízí dva herní módy – Adventure a Infinity. Infinity mód nabídne nekonečné hraní. Kuličky neustále na horní straně obrazovky přibývají a to až do doby, kdy vás zcela zavalí. V Adventure módu kuličky nepřibývají, ale pomalu se přibližují ke spodní straně obrazovky. Pokud kuličky včas vyčistíte, postupujete do další úrovně. V opačném případě konec hry. Dále v Magnet Balls Pro můžete získat při hraní drahokamy. Ty následně lze vyměnit za jednu z pěti speciálních schopností, které vám zachrání kůži v prekérních situacích. Například blesk zničí všechny kuličky dané barvy, Chameleon přetvoří vaši kuličku na univerzální, jenž vytvoří shodu s libovolnou barvou atd.

Za drobné mínus považujeme grafické zpracování. Nejsme na grafiku nároční, naopak často minimalistickou grafiku oceníme, ale tady nám prostě něco nesedlo. Pravděpodobně barevná paleta mohla být zvolena lépe. Magnet Balls Pro existuje ve dvou variantách – placené verzi a verzi zdarma. Bezplatná varianta nese jméno „Magnet Balls Pro Free“, přičemž obsahuje reklamy a prémiové nákupy. Zároveň na Androidu vyšla jako první 8. března 2018. Placená verze Magnet Balls Pro Free vyjde na 20 Kč, neobsahuje reklamy ani další nákupy a na Android dorazila až v 13. prosince 2018. Navíc se chlubí solidním hodnocením 4,5*. Placená verze je na Google Play aktuálně několik dní zcela zdarma, takže pokud vás hra zaujala, na nic dlouho nečekejte.

Magnet Balls PRO: Match-Three
Magnet Balls PRO: Match-Three
Magnet Balls PRO: Puzzle
Magnet Balls PRO: Puzzle

DATA WING – Nesuď hru podle grafiky

Data Wing klame tělem. Z obrázků by člověk mohl šmahem usoudit, že jde o primitivní hříčku, která nezaslouží jeho čas. To by byla chyba! Data Wing má minimalistickou grafiku a primitivní herní koncept, avšak zároveň jde o hlubší a kvalitnější hru, než by jeden na první pohled hádal. Hlavní postava nese stejné jméno jako hra samotná – ujmete se kontroly digitálního trojúhelníku Data Wing. Jeho činností je přenášet data mezi jednotlivými systémy, přičemž hratelností se jedná o závodní arkádu.

Na začátku na vás čekají jednoduché úrovně, které musíte splnit v časovém limitu. Postupem hrou se ale začnou zjevovat stále nové herní principy. Gravitace se začne měnit na některých úsecích tratě, získáte schopnost zrychlit slidováním při stěnách a hra se začne měnit do zvláštního mixu závodně-logické hry. A to není všechno, protože postupem hrou se začne odvíjet i poměrně zajímavý příběh. Shakespeara nečekejte, ale na poměry mobilní her se jedná o nadprůměr. Ano, víme, že to zní divně. Sami bychom v arkádové závodní hře s logickými prvky solidní příběh nečekali. Ale tak to prostě je.

DATA WING – Preview

DATA WING - Preview

Data Wing je ke stažení zdarma, přičemž neobsahuje žádné prémiové nákupy ani reklamy. Přes nemalé množství textů, podporuje 18 různých jazyků včetně češtiny. Data Wing není novinkou – na Android dosvištěl už 16. srpna 2017. Za tu dobu si ho zahrálo přes milión hráčů, kteří v průměru udělili výjimečné hodnocení 4,9*. Pokud jste ještě nehráli, doporučuje vyzkoušet.

DATA WING
DATA WING

Kakuro – Matematika na závěr

V předchozí Pařbě 287 jsme si představili matematickou hru Rullo. Nyní na ní nepřímo navážeme pomocí Kakuro, což je podobná hra s čísly. Herní pole je zde nutno vyplnit číslicemi. Na okrajích nalezneme výslednou hodnotu součtu všech čísel v sloupci nebo řádku. Pokud je na okraji číslo 4 a řádek obsahuje jen dvě volné buňky, znamená to, že musíme vyplnit čísla 1 a 3. Dvojku nikoliv, protože čísla se nesmí v bloku opakovat. Znovu tedy máme jednoduchou premisu. Jak se povedlo zpracování samotné aplikace?

Při hraní můžete vyplňovat libovolně poznámky či odlišit vybrané číslice barvou. Obojí kvitujeme. Kakuro řešitelům nabídne celkem pět různých náročností. Úrovně bohužel nejsou generované, budete si muset vystačit s připravenými levely. Naštěstí je jich dost – každá náročnost nese dvacet balíčků, přičemž každý balíček nese deset úrovní. Na vyřešení čeká tedy přesně tisíc hracích polí.

Kakuro nabízí rozsáhlé možnosti úprav v nastavení, včetně tmavé grafiky uživatelského rozhraní. To oceníte hlavní při hraní v noci. Hra obsahuje reklamy, kterých se lze zbavit za 40 Kč. Bohužel reklamy mají podobu všudypřítomného banneru na spodní straně obrazovky. Kakuro na Androidu vyšlo 10. prosince 2016. Za tu dobu ho stáhlo přes sto tisíc hráčů. Celkové hodnocení činí nadprůměrných 4,7*.

Kakuro (Cross Sums)
Kakuro (Cross Sums)

Pařba na víkend (další tipy na Android hry):

Nainstalovali jste některou z dnešních her? Dejte vědět v komentářích.

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)