Pařba na víkend #287. Jak se hraje Battle royale 2D plošinovka?

Tipy na Android hry - Bullet League

V dnešní Pařbě na nás čeká netradiční Battle royale v podobě 2D plošinovky Bullet League, logická hra s nádhernou grafikou Fractal Space HD a matematická hříčka Rullo. To samozřejmě není všechno, protože celkem vám ukážeme pětici her. Neznámou dvojici odhalíte v našem článku níže.

Bullet League – Battle royale zpracovaná jako 2D plošinovka

Battle royale patří dnes k nejpopulárnějším žánrům napříč všemi platformami, android zařízení nevyjímaje. I na mobilních obrazovkách si tak můžeme zahrát pecky typu Fortnite nebo PUBG mobile. Počet podobných herních titulů je samozřejmě mnohem vyšší, protože i ostatní vývojáři se snaží ukousnout kus z naditého Battle royale koláče. Díky tomu vám dnes můžeme představit Bullet League od dánských vývojářů Funday Factory.

Bullet League je 2D plošinovka pro více hráčů s Battle royale módem. Herní systém je jednoduchý – klasicky ovládáte vaši postavičku ve 2D světě a snažíte se zamordovat ostatní protihráče. Na začátku začínáte beze zbraně, takže si musíte nějakou najít a sebrat. Střelných zbraní se ve hře nachází velké množství, přičemž zbraně se od sebe i dosti liší. Avšak zbraně nejsou vše, co ve hře najdete. Hodit se budou i lékárničky, baterie do osobního štítu, případně stavební materiál. Ano, ve hře můžete i stavět jednoduché plošiny. Celkově celý zdejší systém zbraní a předmětů kvitujeme velice kladně.

Bullet League – Gameplay Trailer

Bullet League - Gameplay Trailer

Hra proti sobě postaví vždy 32 hráčů v jednom ze dvou hlavních módů. Klasickému všichni proti všem, případně týmovému módu, kde spolu hráči soupeří ve dvojicích. V tomto módu hned nezemřete, protože vás parťák může ještě oživit. Krom toho si můžete zahrát ještě i privátní hru se svými přáteli. Čekací doby jsou obecně minimální, což je ale možné jen kvůli tomu, že většinu vašich soupeřů zatím tvoří boti. Bullet League to zároveň nelze vytýkat, protože je stále ve vývoji a zahrát si ji můžeme díky otevřenému, předběžnému přístupu.

Systém monetizace je navíc velice férový, protože se zaměřuje hlavně na vedlejší prvky, jako třeba prémiové skiny. Ve hře, minimálně zatím, nenajdete P2W prvky jako kvalitnější prémiové zbraně či munice. Datum vydání zatím nebylo stanoveno.

Bullet League - Battle Royale
Bullet League - Battle Royale

Flaming Core – Jak to dopadne, když se vzepře pinballová kulička

Máte rádi pinball? Pak by vás mohla zaujmout hra Flaming Core, která se pinballem jistojistě inspirovala. Ve hře ovládáte kouli, které připomíná pinballovou kuličku. Vtip je v tom, že její směr můžete aktivně kontrolovat i po jejím odpálení. Stačí k tomu stisknou obrazovku a hra se ve stylu Matrixu stylově zpomalí, zatímco vy můžete změnit směr kuličky.

Kontrola směru po odpalu je nutná i z toho důvodu, že herní úrovně jsou plné nepřátel, kteří se vás snaží zabít. Vy se musíte jejich střelám vyhnout a zároveň protivníky odrovnat, čehož dosáhnete jen přímým nárazem. Ono se to snadno řekne, ale Flaming Core je určitě náročná hra, která bude výzvou pro každého hráče. Určitě se nejedná o moderní casual hru pro masy, která se hraje sama a hráče potřebuje pouze k potvrzení in-app nákupů. Flaming Core na nás působila jako hra z devadesátých let. Zcela nekompromisní, neodpouštějící i drbnou chybičku. To je zároveň velké plus i velké mínus. Abyste hru zkrotili musíte mít skill i pevné nervy.

1920×1080 2

1920x1080 2

Grafika se povedla náramně. Nese si takový moderní techno styl, který se k této hře výborně hodí. V herním obchodu si můžete odemknout více herních kuliček, jenž si nesou různé herní schopnosti. Herní měna lze sbírat rychle, pokud přistoupíte na dobrovolné shlédnutí reklam. Za reálné peníze si zde nic nekoupíte. Flaming Core na Android dorazil 25. ledna 2019. Za tu dobu přesáhl milión stažení, přičemž si drží slušné hodnocení 4,6*.

Flaming Core
Flaming Core

Fractal Space HD – Logická hra, která potrápí vaše mozkové závity

Fractal Space HD vám může na obrázcích trochu připomínat herní klasiku Portal. Předejděme zklamání a hned si ujasněme, že Fractal Space kvalit Portalu nedosahuje. Portal je špičková hra od velkého, zkušeného studia na PC a konzole. Fractal Space má na svědomí pouhá dvojice vývojářů, kteří primárně cílí na obrazovky telefonů. Pokud jsme si srovnali očekávání, tak se nyní vypravme prozkoumat svět Fractal Space.

Jako bezejmenná hlavní postava se probudíte na vesmírné stanici. Jste samotní a kromě vás tu není ani živáčka. Jedinou společnost vám tvoří ženský hlas, který vás navádí v cestě dopředu. Tu vám komplikují logické hádanky. Musíte se vyhýbat laserům, ozubeným kolům, přepínat terminály, přeskakovat pohybující se plošiny. Hra disponuje kvalitní 3D grafikou. Pohyb postavy plně kontrolujete, takže se nejedná o omezený pohyb, jaký najdete třeba v sérii Faraway.

Fractal Space HD

Fractal Space HD

Hra je na Androidu dostupná ve dvou verzích. Zdarma je ke stažení základní verze Fractal Space s prémiovými nákupy. Dále je zde dostupná prémiová verze Fractal Space HD, která vyjde na 60 Kč. Tu jsme zároveň hráli my, přičemž HD verze neobsahuje žádné reklamy ani herní nákupy. Původní hra vyšla už 17. března 2016, ale vývojáři na ní stále pracují. Jejich cílem je hru v budoucnu vydat i na Steamu. Díky tomu jsme se 12. listopadu 2018 dočkali na Androidu HD verze s lepší grafikou. Obě varianty přesáhly deset tisíc stažení. Základní Fractal Space nese hodnocení 4,6*, přičemž placená HD verze dosáhla na pěkných 4,7*.

Fractal Space
Fractal Space
Fractal Space HD
Fractal Space HD

Fluffy Fall – Chraňte roztomilé chlupáče

Primitivní casual hry, jenž zabijí 5 minut při čekání na autobus, dnes hrají na mobilních telefonech prim. Fluffy Fall patří právě do této kategorie. Ve hře se ujmete kontroly nad roztomilou, chlupatou kostkou Fluffy. Ta cestuje nekonečným tunelem plným překážek. A jak asi sami tušíte – vaším úkolem je vyhýbání překážkám. Zároveň v úrovních narazíte na rozsypané zlato, které se vyplatí sbírat, protože si za něj odemknete jiné druhy chlupáčů. Ti se od sebe drobně liší speciálními schopnostmi. Například – „více zlata“, pomalejší rozjezd atd. Nicméně schopnosti se od sebe liší jen mírně a na hratelnost nemají větší vliv.

Celá hra je poměrně jednoduchá a příliš toho nenabídne. Nicméně to, co zde najdeme, je zpracováno kvalitně. Úrovně hýří všemi možnými barvami a překážkami. Jednou se budete vyhýbat laserům, podruhé zamrzlým krápníkům, pak rotující motorové pile… Grafika je obecně pohledná. Škoda, že Fluffy Fall obsahuje jen jediný herní mód. Hra vás tak umí zabavit na pět minut, ale dlouhodobá hratelnost zde prostě chybí.

Fluffy Fall Launch Trailer – WHAT (games)

Fluffy Fall Launch Trailer - WHAT (games)

Fluffy Fall obsahuje prémiový obchod i reklamy. V obchodu můžete zakoupit chlupáče za 20 Kč / kus. Za odstranění reklam si ale připlatíte, protože to vás vyjde na 79 Kč. Chlupáči z Fluffy Fall se na Androidu objevili 10. ledna 2018. Za tu dobu nastřádali již přes pět miliónů stažení s průměrným hodnocením 4,6*.

Fluffy Fall
Fluffy Fall

Rullo – Omrzelo vás Sudoku?

Dnešní Pařbu zakončíme matematickou hříčkou Rullo. Legendární sudoku vám nenahradí, ale občas zabrouzdat do nových vod není k zahození. Rullo nese primitivní herní princip – herní pole je naplněné čísly, přičemž okraje nesou finální součet horizontálních a vertikálních číslic, kterého má hráč docílit. Jakožto hráč tak musíte odebrat z hracího pole správné číslice. Jednoduché, ale zábavné. Pro lepší představu se podívejte na první screenshot, který vám hratelnost znázorní lépe.

Na výběr máte dva herní módy – nekonečný mód a klasický. V klasickém módu si můžete zvolit velikost hracího pole i rozsah použitých číslic. Vývojáři vsadili na minimalistické grafické zpracování a rozhodně udělali dobře. Na hru se příjemně kouká, ale zároveň vás nic nerozptyluje. V hlavním menu si lze zvolit jedno ze šesti barevných témat. Rullo obsahuje reklamy, jichž se můžete zbavit za 80 Kč. Žádné další prémiové nákupy ve hře nejsou. Rullo je už starší záležitost, která se původně objevila ve formě webové hry. Na Android se hra podívala 14. března 2017, přičemž na svá mobilní zařízení ji nainstalovalo již více než milión hráčů. Ti Rullo zároveň ohodnotili 4,6*.

Rullo
Rullo

Pařba na víkend (další tipy na Android hry):

Nainstalovali jste některou z dnešních her? Dejte vědět v komentářích.

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)